Ana sayfa » Havayolları » Lufthansa’da yeniden yapılandırma, Germanwings kapanıyor
Lufthansa kâr etmeye başladı

Lufthansa’da yeniden yapılandırma, Germanwings kapanıyor

Avrupa’nın en büyük havayolu firmalarından Lufthansa dün yaptığı açıklamada uçuş kapasitesinin ve yönetim kaynaklarının uzun vadede azaltılması için kapsamlı tedbirler aldığını duyurdu.

Havayolu, filosunda önemli değişiklikler yapıyor. Şirket altı adet Airbus A380 ve yedi adet A340-600 ve beş adet Boeing 747-400 model uçağı hizmet dışı bırakıyor. Ayrıca, onbir adet Airbus A320 kısa mesafeli operasyondan çekiliyor.

Bunun yanısıra Lufthansa, Frankfurt ve Münih’teki merkezlerindeki kapasiteyi azaltma kararı aldı. Lufthansa’ya bağlı olan Eurowings de filosundaki uçak sayısını azaltıyor. Bir diğer radikal karar da Germanwings ile ilgili alındı. Şirket, uçuşları Eurowings altında birleştirip Germanwings’in uçuş operasyonlarına son veriyor.

Yapılan açıklamada Austrian Airlines ve Brussels Airlines firmalarında halihazırda başlatılan yeniden yapılandırmanın, koronavirüs krizi nedeniyle daha da hızlanacağı belirtildi. Gruba bağlı her iki havayolu da uçak sayılarını azaltıyor. SWISS Airlines’da da benzer tedbirler alındı.

Lufthansa kararlardan etkilenecek personelin durumuyla ilgili sendikalarla kısa süre içinde görüşeceğini açıkladı.

Kaynak: Lufthansa

Benzer Haberler