Ana sayfa » Aktüel » Tripadvisor’dan, yerel restoranlar ve çalışanlar için destek kampanyası
Tripadvisor'dan, yerel restoranlar ve çalışanlar için destek kampanyası

Tripadvisor’dan, yerel restoranlar ve çalışanlar için destek kampanyası

Popüler seyahat sitesi Tripadvisor sitesinde listelenen ve koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik olarak zorlanan yerel restoranlar ve çalışanlarına yardımcı olmak amacıyla bir destek kampanyası başlattı.


Kampanyada tüketiciler sosyal medya platformlarında satın aldıkları restoran hediye kartları, verdikleri paket siparişinin ödeme belgesi, veya sevdikleri bir restoranla ilgili Tripadvisor yorumu paylaşmaya davet ediliyor.

Facebook, Instagram veya Twitter’da #LoveYourLocal hashtag’i ile herkese açık olarak paylaşılacak her mesaj için Tripadvisor, kurduğu fona 1 dolar aktaracak. Bu fon krizden etkilenen restoranlar ve çalışanlar için ‘World Central Kitchen ve The Restaurant Workers’ Community Foundation’ isimli iki derneğe bağışlanacak.

Tripadvisor tarafından kurulan fon, dünya genelinde savunmasız insanlara hizmet veren kuruluşları desteklemek için toplamda 1 milyon dolar ödemeyi taahhüt ediyor. Şirketin marka ve deneyimlerden sorumlu yöneticisi Lindsay Nelson konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yerel işletmeler ve bunlarda çalışan insanlar, yerel kültüre katkı sağlıyor. Hediye kartı satın almak, paket siparişi vermek veya yorum yazmak gibi küçük işlemler fark yaratabilir. Bugün dünyanın birbirine ihtiyacı var. ”

Kaynak: Tripadvisor

Benzer Haberler