Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » FTI’da perde kapandı. 175.000 Tatil İptal Edildi
FTI'da perde kapandı. 175.000 Tatil İptal Edildi

FTI’da perde kapandı. 175.000 Tatil İptal Edildi

İflas eden Alman tur operatörü FTI Touristik ile yapılan yaklaşık 175.000 paket tatil iptal edildi.


FTI Grubunun operasyonel faaliyeti üzerine perde ağır bir şekilde kapandı. 6 Temmuz’dan itibaren yapılacak tüm seyahatler iptal edildi. İptal edilen rezervasyonların toplam değeri açıklanmasa da üç haneli milyon eurolar bandında olduğu belirtiliyor.


İflas idaresi yöneticisi Axel Bierbach tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi;


“İflas eden tur operatörü FTI’nın çeşitli piyasa katılımcılarıyla yapılan yoğun çabalara ve görüşmelere rağmen, hâlihazırda rezerve edilmiş kalan paket turların devralınması için tatmin edici bir çözüm bulunamadı.


“FTI Touristik GmbH bu nedenle kalkış tarihi 6 Temmuz 2024 Cumartesinden itibaren olan tüm seyahatleri derhal iptal edecektir.”


Bierbach şunları söyledi: “FTI ve Alman Seyahat Garanti Fonu (DRSF) ile yakın işbirliği içinde, FTI’nın müşterilerinin ve ortaklarının çıkarları doğrultusunda iyi bir çözüm bulmak için son 10 gün boyunca çok sıkı çalıştık.


“Maalesef tüm tarafların yoğun çabalarına rağmen böyle bir çözüm bulamadık. ”


Bierbach, paket tatilcilerin yaptığı tüm depozito ve avans ödemelerinin Alman Seyahat Güvenlik Fonu tarafından iade edileceğini doğruladı.


Ancak FTI aracılığıyla uçuş, otel ve transfer gibi münferit hizmet rezervasyonu yaptıran müşteriler, DRSF tarafından halihazırda yapılmış olan ödemelerin iadesine hak kazanmıyor.

Benzer Haberler