Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Obilet.com ‘a yeni yatırım.
obilet.com

Obilet.com ‘a yeni yatırım.

LONDRA – Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ( EBRD ) , otobüs ve uçak bileti online satış platformu olan obilet.com’a yatırım yaptı . Avrupa ülkelerinde yerel büyümeyi desteklemek için binlerce projeye finansman sağlayan EBRD, bugüne kadar Türk işlerine ve projelerine 11 milyar dolar yatırım yaptı. Obilet.com’da bir yatırımcı olan Earlybird Venture Capital, bir sonraki fon turuna da katılacağını açıkladı.
Obilet.com CEO su Yigit Gurocak , yeni yatırımların desteğiyle 2020 yılında ekiplerini genişleterek ulaşım sektöründeki farklı segmentlere de hizmet sunmayı amaçladıklarını belirtti.
Halen 400 milyon ziyaretçiye sahip olan şirket, 2020’de 18 milyon bilet satmayı hedefliyor!
150’den fazla otobüs şirketinin ve 1000 havayolu şirketinin otobüs ve uçak bileti karşılaştırma ve satın alma seçeneklerini sunan obilet.com, 2012 yılında iki üniversite öğrencisi ve girişimcisi Ali Yılmaz ve Yiğit Gürocak tarafından kuruldu. Şirketin CEO’su Yiğit Gürocak, son yedi yılını şöyle özetliyor: “ Kuruluşundan bugüne kadar, obilet.com 400 milyon ziyaretçiye ulaşarak olağanüstü bir büyüme kaydetti, şimdi Türkiye’nin en çok ziyaret edilen seyahat sitesi konumunda.”

İki girişimcinin hayallerinin girişimi olan obilet.com, şu anda 160 çalışanı ile hizmet veriyor ve yaklaşık 15 milyar dolar büyüklüğünde olduğu tahmin edilen Türkiye seyahat endüstrisinde gelişimini sürdürmesi bekleniyor. Yiğit Gürocak , toplamda 300 milyon biletin satıldığı Türkiye pazarında obilet.com ve mobil uygulamada 18 milyon bilet satmayı hedeflediğini söyledi .

Türkiye’nin en yüksek uluslararası yatırım alan Start up şirketi.

Startups Watch verilerine göre, obilet.com, 2018 ikinci çeyrekte en yüksek uluslararası fonu alan Türk girişimi olarak göze çarpıyordu. EBRD’nin son turda katılımıyla birlikte, obilet.com, son beş yılda dördüncü yatırımını aldı ki bu yönüyle Türk teknoloji ve seyahat sektöründe lider durumda . Bu yatırımla birlikte, obilet.com son bir yılda 10 milyon dolar yatırım almış oldu.

2015 yılında Mastercard tarafından “ Avrupa’nın En İyi Seyahat Uygulaması ” olarak adlandırılan obilet.com, 2017 Deloitte Technology Fast 50 programında % 1041 büyüme oranıyla listelenen en hızlı büyüyen şirketler arasında sekizinci sırada yer aldı . Son zamanlarda, obilet.com, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) tarafından yapılan 2019 anketine göre Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi arasında da yer aldı .

Benzer Haberler