Ana sayfa » Havayolları » SunExpress ,Antalya’nın ilk uçak bakım ve onarım merkezini kuruyor.
SunExpress Vilnius'tan Antalya'ya uçacak

SunExpress ,Antalya’nın ilk uçak bakım ve onarım merkezini kuruyor.

Antalya’nın ilk uçak bakım ve onarım merkezi, Türk Hava Yolları (THY) ve Alman havayolu Lufthansa’nın ortak girişimi olan SunExpress tarafından kurulacak.

Beş uçak kapasitesine sahip olacak teknik hangar, 30 milyon avroluk ilk yatırımla kurulacak ve 2021 sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. SunExpress CEO’su Jens Bischof, Antalya’daki bir basın toplantısında. “Antalya’nın en büyük şirketlerinden ve en büyük işverenlerinden biri olarak Antalya’nın ekonomisini ve turizmini desteklemeye devam ediyoruz, şirketin bu yatırımla iş yaratmayı ve bölge ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflediğini belirtti.

Bischof, “Proje Antalya’da bir ilk olacak ve merkez başlangıçta diğer havayollarına hizmet vermeden önce SunExpress uçaklarına hizmet edecek.” dedi.Firma, bu yıl sonuna kadar Antalya merkezli 25 uçağı ile Antalya ve 44 destinasyon arasında yaklaşık 4,5 milyon yolcu taşımayı hedefliyor.Bischof, şirketin önümüzdeki yaz Antalya’da bulunan uçaklarının sayısını 27’ye çıkaracağını da sözlerine ekledi.

1989 yılında kurulan SunExpress, 84 uçakla 30’dan fazla ülkede 90’dan fazla noktaya uçuyor. Antalya merkezli havayolu, Skytrax sıralamasında üst üste iki yıl boyunca dünyanın en iyi beşinci leisure havayolu seçildi.

Benzer Haberler