Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » Thomas Cook markası geri geliyor
thomas cook

Thomas Cook markası geri geliyor

178 yaşındaki İngiliz tur operatörü Thomas Cook markası Avrupalı ​​müşterileri hedefleyen bir seyahat platformunda kullanmayı planlayan Çinli sahibi tarafından tekrar piyasaya sürülmeye hazırlanıyor.

Kaynaklara göre, Thomas Cook’un Eylül ayındaki çarpıcı çöküşünün ardından ticari markasını satın alan Şangay merkezli Fosun Tourism Group , önümüzdeki yılın ilk yarısında platformun açılışını yapacak.

Fosun’un mevcut seyahat ürünlerinden bazıları bir araya getirilecek ve özellikle Avrupa’daki kullanıcılar için Thomas Cook olarak yeniden markalanacak. Planın detayları henüz kamuya açıklanmadı.

Thomas Cook’un iflasının Birleşik Krallık’ta 9 bin iş kaybına neden olması , binlerce kişinin tatil planlarının aksaması ve mağdur 150.000 turist olmasından dolayı karar oldukça riskli görünüyor.

Tatil merkezi Club Med SAS’ın da sahibi olan Fosun, Thomas Cook’un yüzde 18’ini satın almıştı. İlaç sanayine yönelik daha geniş bir grubun bir parçası olan Çinli şirket, kasım ayında Thomas Cook ticari markası ve bağlı iki otel markası olan Casa Cook and Cook’s Club için domainler, uygulamaları ve sosyal medya hesapları dahil 11 milyon GBP (14 milyon ABD Doları) ödedi.

Benzer Haberler