Ana sayfa » Oteller » Accor, Yeniden Yapılanıyor
Accor, 2022'nin İlk Yarısında 85 Yeni Otel Açtı

Accor, Yeniden Yapılanıyor

Fransız otel zinciri Accor, Salı günü grubun organizasyon yapısının 1 Ekim’den itibaren iki farklı bölüme dönüştürüleceğini duyurdu.


Plana göre “Ekonomi, Orta Ölçekli ve Premium” bölümü ibis, Novotel, Mercure, Swissôtel, Mövenpick ve Pullman markalarını kapsayacak. Faal 4.816 ve geliştirilmekte olan 948 yeni tesisi yönetecek olan birimin stratejisi özellikle franchise yoluyla büyüme, markalarının gençleşmesi ve işletme modelinin sanayileşmesi olacak. Birim, Paris, Sao Paulo, Singapur ve Şanghay’da bulunan dört bölgesel ofis tarafından yönetilecek.


“Lüks ve Yaşam Tarzı’ Bölümü ise Raffles & Orient Express, Fairmont, Sofitel & MGallery ve Ennismore markaları etrafında birleşiyor. 488 faal oteli ve geliştirilmekte olan 266 yeni tesisi kapsayacak olan birim, ikonik markalarının kimliklerini güçlendirmeye, en iyi yeteneklere yatırım yapmaya, en iyi lokasyonları seçmeye ve benzersiz ve yenilikçi deneyimler sunmaya odaklanacak.


Öte yandan yeniden yapılanmayı tamamlayabilmesi için mevcut CEO Sébastien Bazin’in görev süresi uzatılacak. Grup tarafından yapılan açıklamaya göre Yönetim Kurulu oybirliğiyle, Sébastien Bazin’in CEO olarak görev süresinin uzatılmasını teklif etmeye karar verdi.


Bazin, “Yenilenen güven için Yönetim Kurulu’na teşekkür etmek istiyorum ve Gruba ve paydaşlarına hizmet etme misyonumu kararlılık ve coşkuyla sürdüreceğim” dedi.

Benzer Haberler