Ana sayfa » Havayolları » British Airways 10.300 seferi daha iptal etti
British Airways 10.300 seferi iptal etti

British Airways 10.300 seferi daha iptal etti

British Airways yaz programından 10.300 uçuşu daha iptal ettiğini duyurdu.


British Airways Çarşamba günü günde yaklaşık 50 gidiş-dönüş seferi etkileyen son iptalleri doğruladı. İptaller, yalnızca kısa mesafeli seferleri etkileyecek ve uzun mesafeli uçuşlar etkilenmeyecek.


British Airways, iptallere neden olan sorunların üstesinden gelmek için KLM‘den René de Groot’u operasyon şefi olarak 1 Ekim’den itibaren kadrosuna katıyor.


Son açıklama ile, British Airways’in yaz programının %13’ü iptal olmuş oldu.


Şirket tarafından yapılan açıklamada : “Tüm havacılık sektörü önemli zorluklarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor ve müşterilerimize hak ettikleri netliği sağlamak için operasyonumuza tamamen esneklik kazandırmaya odaklanmış durumdayız.” denildi.


“Özür dilemek ve bizimle veya başka bir havayoluyla yeni uçuşlar için en kısa sürede yeniden rezervasyon seçenekleri sunmak veya tam iade yapmak için yolcularla iletişime geçiyoruz.”


İngiltere’de hükümet tarafından geçtiğimiz hafta açıklanan havalimanı slot kurallarıyla ilgili tek seferlik esneklik havayollarının havalimanlarındaki aksaklıkları en aza indirgemek amacıyla daha gerçekçi bir yaz programı sunmasına olanak tanıyor.


Havayolları, havalimanı slotlarını kullanmadıkları için ceza almadan uçuşlarını iptal edebiliyor, ancak yaz tarifelerini bu Cuma’ya kadar tamamlamaları gerekiyor.

Benzer Haberler