Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Hotelbeds RateGain işbirliği
hotelbeds-rategain

Hotelbeds RateGain işbirliği

12 Aralık 2019, Palma : Dünyanın önde gelen B2B otel toptancılarından olan Hotelbeds , konaklama ve seyahat teknolojisi çözümlerinde pazar lideri RateGain ile işbirliğine gittiklerini açıkladı.
Anlaşmanın temel amacı RateGain in sağlayacagı teknolojik altyapı ile ‘rate integrity ‘sorununu çözebilmek.
Hotelbeds gibi B2B toptancılarının en fazla sıkıntı çektikleri konu offline (b2b) kanallarında uygulanması gereken fiyatların bir şekilde B2C kanallarında kullanılıyor olması ve bunun otelcilerle toptancı arasında bir krize yol açması.
Hotelbeds bu sebeple 800 satıcıyı bloke etti ve geçtiğimiz yıl 300 milyon Euro tutarında kârlı satıştan feragat etti. Bu şekilde son altı ay içinde bildirilen olaylar % 90 oranında azaldı.
Hotelbeds Genel Müdürü Carlos Muñoz şu yorumu yaptı: “Bu yıl otelci ortaklarımız adına rate integrity problemi ile mücadele konusunda ciddi bir ilerleme kaydettik ve olayların şimdi% 0,01’e düştüğünü doğrulamaktan memnuniyet duyuyorum.

“Ancak bunun birçok otelci için bir numaralı öncelik olduğunu biliyoruz ve sadece olayları daha da azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda doğru fiyatı satabilmelerini sağlayan otel dağıtım imkanları sunan çözümlerin pazar lideri olmaya kararlıyız. , doğru kanalda, doğru konuğa, doğru zamanda. Otelci ortaklarımıza hem Hotelbeds hem de diğer oyuncularla dağıtım kanalları konusunda şeffaflık sağlamak istiyoruz.

RateGain CRO su Apurva Chamaria, şunları ekledi: “Hotelbeds, konaklama sektöründe dürüst olmayan satıcıların fiyat bütünlüğünü ihlal etmesine defaatle şahit olduğundan, bu ortaklığın sektörümüz için bir kilometre taşı olduğunu düşünüyoruz.

Benzer Haberler