Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Sabre – Google Cloud İşbirliği
Sabre - Google Cloud İşbirliği

Sabre – Google Cloud İşbirliği

Google Cloud, bugün Sabre Corporation ile seyahat deneyimini dijital olarak dönüştürmeye yardımcı olmak ve seyahatin geleceğini birlikte yaratmak amacıyla işbirliğine gittiklerini duyuran bir basın bülteni yayınladı.

1960 yılında kurulan Sabre, endüstrinin ilk yarı otomatik uçak rezervasyon sistemi ile seyahat pazarında devrim yaratmıştı. O zamandan bu yana Sabre, yıllık 260 milyar dolardan fazla global seyahat harcamasını yönetti. Şirket bireysel havayolları, otelciler, acentalar gibi çok çeşitli seyahat firmalarını destekleyen geniş bir teknoloji platformuna dönüştü.

Google ve Sabre arasındaki 10 yıllık stratejik ortaklık, seyahat sağlayıcısının havayolu, konaklama ve seyahat acentası müşterileri için yeni hizmetler geliştirirken aynı zamanda operasyonel çeviklik geliştirmelerini sağlayacak.

Sabre Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Sean Menke, “Bugün Sabre, müşterilerimiz, çalışanlarımız ve diğer önemli paydaşlar için gerçekten heyecan verici bir zaman. On yıllardır Sabre, seyahat eden insanlar ve onlara hizmet veren sektörlerdekiler için seyahat etmeyi kolaylaştırdı” dedi.

“Bugün Google ile yeni bir dönüşüm yolculuğuna çıkıyoruz. Tercih edilen bulut sağlayıcımız ve daha geniş stratejik ortağımız olan Google Cloud, dijital dönüşümümüzü hızlandırmamıza ve kritik ürünler ve sistemler yaratma yeteneğimize yardımcı olacaktır ”diye ekledi.

Google Cloud Sabre Corporation ile 10 yıllık bir anlaşma imzaladı.

Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, “Her iki şirketimizin güçlü yanlarını bir araya getirmek ve seyahat endüstrisindeki yeniliği hızlandırmak için bu önemli girişimde Sabre ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ortaklığımızın yolcular için daha özgün deneyimler sunacağına, zaman tasarrufu sağlayacağına ve seyahat endüstrisi için standardı yükselten kolaylıklar sağlayacağına inanıyoruz.” dedi.

Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai “Google’da başkalarına yardım etmek için araçlar geliştiriyoruz, bu nedenle misyonumuzun büyük bir kısmı diğer şirketlerin kendi hedeflerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak. Sabre’ın, seyahatin geleceğini inşa etme misyonunu ilerletmek için bizimle birlikte çalışmayı seçmesi bizi memnun etti.

Yolcular kolaylık, alternatif ve değer arıyor. Yapay zeka ve bulut alanındaki yeteneklerimiz Sabre’ın tüketicilerin istediklerinden daha fazlasını sunmasına yardımcı olacak.” dedi.

Kaynak:Sabre

Benzer Haberler