Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Hotelbeds yeni API sürümünü tanıttı
hotelbeds logo

Hotelbeds yeni API sürümünü tanıttı

Merkezi İspanya’nın Palma şehrinde bulunan seyahat toptancısı Hotelbeds bugün API uygulamasında yaptığı bazı yenilikleri ve yenilenen API arayüzünü tanıttı.


Hotelbeds’in APItude adı verilen API bağlantı uygulaması ile tur operatörleri, havayolları gibi müşterileri şirketin envanterindeki 180.000 otel ve diğer seyahat ürünlerini doğrudan kendi platformlarına entegre edebiliyorlar.


Yeni arayüz, 2 ay süreyle bazı sınırlı sayıda müşterilerle test edildi ve şimdi yeni tasarım ve fonksiyonlarıyla tanıtılıyor.


APItude ile ilgili yenilenen özellikler şunlar:


Gerçek zamanlı kontrol paneli : Artık kullanıcılar, mevcut API statüleri ve gerçek zamanlı kullanımları ile ilgili tüm verileri görme ve kontrol etme şansına sahipler. Doğrudan Hotelbeds’in İş zekası birimi veri ambarı tarafından sağlanan gerçek zamana yakın API kullanımına ilişkin veriler istatistik şeklinde arayüzde sunuluyor.


Otomatik dokümantasyon : Hotelbeds, ilgili API dökümantasyonun müşterileri için güncel kalmasını sağlamak amacıyla otomatik olarak OpenAPI ile oluşturulmuş yeni bir dökümantasyon uygulaması başlatıyor.


Daha hızlı API entegrasyonu : Yeni dört adımlı süreçle entegrasyonlar testten canlıya sadece birkaç gün içinde geçecek.


Yeni arayüzün sağladığı verilerle sadece teknik ekiplerin değil aynı zamanda bağlantının ticari performansını arttırmak isteyen ürün ve satış ekiplerinin de ilgisini çekmesi bekleniyor.

Hotelbeds Global Satış Direktörü León Herce şunları söyledi:


”Pazardaki ilk toparlanma belirtilerinin görüldüğü bugünlerde hem tüm süreci daha hızlı hale getirip hem de yazılımcıların deneyimini geliştirerek müşterilerimize en iyi araçları sunmak gerçekten önemli.”


”APItude’un bu son sürümünün tam olarak bunu yaptığına inanıyoruz. Tüm ekibe, pazarın acil ihtiyaçlarını karşılamak için projeyi zamanında tamamlama konusunda gösterdikleri çaba ve bağlılıkları için teşekkür etmek istiyorum. ”

APItude, Hotelbeds tarafından 2015 yılında World Travel Market (WTM) fuarında tanıtılmıştı.

Benzer Haberler