Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Hotelbeds pandemi sonrası yerel otellere yöneliyor
hotelbeds logo

Hotelbeds pandemi sonrası yerel otellere yöneliyor

Pandemi sonrası genellikle ülke içi turizme yönelen tüketici talebi, B2B otel toptancısı Hotelbeds’in önemli pazarlarda ülke içi otellere yönelmesine neden oldu.


Geçtiğimiz günlerde yeni API sürümünü tanıtan İspanya merkezli toptancı bugün özellikle hedef pazarlardaki yerel otel portföyüne 10.000 yeni tesis eklemeyi planladığını duyurdu.

‘Büyük veri’ (big data) verilerine dayanılarak yapılan analizler neticesinde Hotelbeds ilk aşamada ABD, Kanada, Meksika, Almanya, Avusturya, İsviçre, İspanya, Portekiz, İtalya, İngiltere, BAE, Suudi Arabistan, Çin, Tayland, Avustralya ve Yeni Zelanda’da yerel otel portföyünü arttıracak.

Hotelbeds, tur operatörleri, havayolları gibi 60.000 b2b müşterisinin analizlerinin de ülke içi otellere yönelik pandemi sonrası artan talebi doğruladığını söylüyor.


Daha fazla yerel otel eklemenin dışında şirket, tatil köyleri ve kırsal oteller gibi seçeneklerle envanterini çeşitlendirirken, iptal edilebilir ürün oranını arttırıp son tüketicinin çekincelerini gidermeye çalışıyor.


Hotelbeds ayrıca önümüzdeki dönemde, geliştirdiği ürünleri tanıtmak amacıyla seçilen hedef pazarlardaki B2B müşterilere yönelik yerel pazarlama kampanyaları planlıyor.

Hotelbeds Global Satış Direktörü León Herce konuyla ilgili şunları söyledi:


”Müşteri geri bildirimleri ve kendi veri analizi yeteneklerimiz sayesinde, yalnızca iç talepteki genel artışı değil, aynı zamanda ikincil destinasyonlarda daha farklı ürünlere gereksinim duyulduğunu görüyoruz.”

“Tahmin edebileceğiniz gibi, bu destinasyonlardaki otelciler daha önce yabancı ziyaretçilere bağımlıydılar ki yakın zamanda onların seyahat etmesi güç. Şimdi yükselen iç talebi yakalamak için çok istekliler ve biz de onlarla hızlı bir şekilde kontrat yapmak için çok çalışıyoruz.”

Benzer Haberler