Ana sayfa » Güncel » TUI, Fransa’da küçülüyor
TUI, 1.8 Milyar Euroluk Sermaye Artışına Gidiyor

TUI Group, covid-19 salgınıyla ilgili değişen pazar koşulları nedeniyle Fransa’daki faaliyetlerini yeniden yapılandırma kararı aldı.

Bu çerçevede TUI France, birkaç temel marka ile yüksek marjlı işlere odaklanacağını açıklarken, yüksek hacimli ancak yeterli marj üretmeyen faaliyetleri portföyünden çıkarıyor. Plana göre grubun Fransa’da 70 satış acentasından oluşan kendi dağıtım ağı satılacak veya kapatılacak.


Satış acentalarının kapatılmasıyla tüm TUI France çalışanlarının yaklaşık yüzde 60’ı olan 583 kişi işini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya. İşten çıkarmalarla ilgili TUI şu anda Fransa’daki ilgili işçi temsilcileriyle görüşüyor. Plana göre TUI France’ın 2021’den itibaren başabaş pozisyona gelmesi bekleniyor.


TUI France, covid-19 krizinden önce de yüksek maliyet yapısı ve düşük marjlar nedeniyle son bir kaç yıldır zarar ediyordu. Pandemiyle beraber TUI France’ın durumu daha da kötüleşmişti.


Mayıs 2020’de TUI, Covid-19 krizinin bir sonucu olarak tüm ticari operasyonların gözden geçirileceğini duyurmuştu. Grup genel hatlarıyla maliyetlerini % 30 oranında azaltmayı hedefliyor.

Benzer Haberler