Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Airbnb, Pekin ve Şanghay rezervasyonlarını durdurdu.
Airbnb, Pekin ve Şanghay rezervasyonlarını durdurdu.

Airbnb, Pekin ve Şanghay rezervasyonlarını durdurdu.

Airbnb yerel yetkililerin direktifi üzerine Çin’in Pekin ve Şanghay şehirleri için Şubat sonuna kadar rezervasyon almayı durdurdu.


İlgili düzenleme, koronavirüs salgınının yayılmasını engellemeye yardımcı olmak için getirildi ve ödeme yapmış olan müşterilere iadeleri yapılacak. Airbnb’den yapılan açıklamada ‘Halk sağlığını ilgilendiren bu acil durumda yerel otoritelerin kısa süreli konaklamalarla ilgili tavsiyelerine uyarak Pekin için 29 Şubat’a kadar rezervasyonlar askıya alındı’ denildi.

Airbnb Şubat ayı sonuna kadar Pekin ve Şanghay için rezervasyon almayı durdurdu. Fotoğraf: Pixabay


Şanghay için bir açıklama yapılmazken Airbnb sitesinde Şanghay için de şubat ayının kapalı olduğu gözlemlendi. Pekin hükümeti, şimdiye kadar iki ölüme yol açan 337 koronavirüs vakası olduğunu söyledi. Airbnb’nin Çinli rakibi Xiaozhu da Şubat ayının geri kalanında Pekin’deki tüm rezervasyonları kapatıyor. Ayrıca müşterilere iadelerini yapacak ve komisyon ücretlerinden feragat edecek.

Geçen hafta Çinli online seyahat devi Ctrip, koronavirüs salgınının neden olduğu durgunluk sırasında yardımcı olmak amacıyla platformlarında kayıtlı olan bağımsız otellere ve diğer seyahat tedarikçilerine 1.42 milyar dolar kredi sağlayacağını duyurmuştu.

Son Airbnb haberleri:

Airbnb’den Kanada için 25 yaş altı önlemi

Prag’da Airbnb kiralamaları kısıtlanacak.

Benzer Haberler