Ana sayfa » Aktüel » Twitter da, koronavirüs nedeniyle personel seyahatlerini yasakladı.
Twitter da koronavirüs salgını nedeniyle personel seyahatlerini yasakladı

Twitter da, koronavirüs nedeniyle personel seyahatlerini yasakladı.

Sosyal medya platformu Twitter dün, koronavirüs tehdidi nedeniyle zorunlu olmayan tüm personel seyahatlerinin bir sonraki bildirime kadar yasaklandığını duyurdu.

Şirket, Amazon ve Google’ın ardından personel seyahatlerini kısıtlayan bir başka teknoloji şirketi oldu. Şirket yasağı dün bir blog yazısında duyururken şu açıklama yapıldı:

“Çalışanlarımızın ve ortaklarımızın sağlık ve güvenliğinin riske edilmemesi gibi bir sorumluluğumuz var. Durumu yakından izlemeye devam ettik ve şirket kurallarını hızla gelişen bu yeni duruma uyacak şekilde değiştirdik. 29 Şubat’ta çalışanlarımıza bilgi verdik ve ortaklarımıza zorunlu olmayan tüm iş seyahati ve etkinlikleri askıya aldığımızı bildirmeye başladık.


“Bu kural şu andan itibaren geçerlidir ve sağlık otoriteleri ilgili tedbirleri kaldırmayı uygun buluncaya kadar veya bir aşı hazır oluncaya kadar devam edecektir”


Yasak yürürlüktedir, çünkü “Hedefimiz Twitter’da herhangi birinin virüsü kapma veya yanlışlıkla yayma riskini azaltmaktır. Kendimizi ve başkalarını korumak ve COVID-19’un yayılmasını minimize etmek için bu proaktif adımları atmamız önemlidir. “

Benzer Haberler