Ana sayfa » Aktüel » Google ve Amazon personel seyahatlerini kısıtladı.

Google ve Amazon personel seyahatlerini kısıtladı.

İnternet dünyasının iki dev firması Amazon ve Google, koronavirüs endişeleri nedeniyle geçen Cuma personel seyahatlerine yeni kısıtlamalar getirdiklerini duyurdular.


Amazon’dan bir yetkili, şirketin yaklaşık 800 bin çalışanından zorunlu olmayan tüm ABD içi ve uluslararası seyahatleri durdurmalarını istediğini söyledi. Amazon Şubat ayında çalışanların Çin’e seyahatini de kısıtlamıştı.

Kısıtlamalar ABD’de giderek artan koronavirüs vakalarıyla ilgili. Birleşik Devletler’de şu ana kadar 88 virüs vakası tespit edildi ve 2 kişi öldü. Kaynaklara göre, Amazon çalışanlarından en az Nisan ayına kadar seyahat gerektiren bir toplantı planlamamalarını istedi.


Google da personel seyahatlerini kısıtlıyor.
Google, bir personelinde koronavirüs tespit edilmesinden sonra personel seyahatleri kısıtlamalarını arttırdı ve Çin, İran, kuzey İtalya( Lombardy, Veneto)’dan sonra Güney Kore ve Japonya’yı da yasaklı bölgeler listesine ekledi.


Bir Google sözcüsü, “Zürih ofisimizden bir personelimize koronavirüs teşhisi konulduğunu doğrulayabiliriz. Herhangi bir belirti göstermeden önce Zürih ofisinde kısa bir süre kaldılar. Herkesin sağlığına ve güvenliğine öncelik verdiğimizden, halk sağlığı görevlilerinin tavsiyelerini takip ederek gerekli tüm önlemleri aldık ve almaya devam edeceğiz. “dedi.


Google ayrıca, koronavirüs endişeleri nedeniyle Nisan sonunda Kaliforniya’da yapılması planlanan ‘Google News Initiative Summit’ konferansını iptal ettiğini duyurdu. Google haberler başkan yardımcısı Richard Gingras yaptığı açıklamada ‘Global bir organizasyon olan ‘Google News Initiative Summit’ iptal etmek zorunda olduğumuz için üzgünüz, ancak misafirlerimizin sağlığı bir numaralı önceliğimizdir” dedi.

Google, 12-14 Mayıs tarihlerinde Kaliforniya, Mountain View’da yapılması planlanan Google I / O isimli yazılımcılara yönelik etkinlikle ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Benzer Haberler