Ana sayfa » Acenta-Tur Operatörü » TUI, maliyetleri düşürüyor
TUI; İzmir, Bodrum ve Dalaman paketlerini satışa açtı

TUI, maliyetleri düşürüyor

Koronavirüs salgını seyahat endüstrisini derinden sarsmaya devam ediyor. Tui Grubu, geçtiğimiz hafta düşen rezervasyonların ardından işe alımların dondurulması, yönetim maliyetlerinde tasarruf, zorunlu olmayan projelerin ertelenmesi gibi bir takım maliyet düşürme politikaları planlıyor.

Geçtiğimiz yılı rekor seviyede performansla kapatan Avrupa’nın en büyük seyahat şirketlerinden TUI de, rezervasyonların düşmesi nedeniyle tüm pazarlarda kapasiteyi gözden geçiriyor.


Tui, koronavirüs hakkındaki bir güncellemede şunları söyledi: “2020 bütçe yılı, Ocak ayında devam eden rezervasyon trendleri açısından olağanüstü iyi başladı. Kuzey İtalya ve Tenerife’deki ilk COVID-19 vakalarının ve diğer bölgelerdeki sektörle ilgili gelişmelerin duyulmasından bu yana, geçtiğimiz hafta özellikle yakın dönem rezervasyonlarında düşüş yaşadık.

“Geçen haftaya kadar satışlar yüksek seviyede olduğu için, yılbaşından bugüne kadar yapılan rezervasyonlar bir önceki yılın oldukça üzerinde. Şu anda operasyonlarımız üzerinde, örneğin Asya’daki cruise gemimizin rota değiştirmesinden dolayı marjinal bir etki görüyoruz.”

“Durumun hala evrilmekte olduğu göz önüne alındığında, COVID-19 salgınının işlerimiz üzerindeki olası finansal etkisini tahmin etmek henüz mümkün değil. Durumu sürekli olarak yakından ve aktif olarak izliyor, işimiz için etkilerini değerlendiriyoruz.

“Hem misafirlerimizin hem de çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimizdir. Bu nedenle tüm pazarlarımızda özel birimler oluşturduk ve ilgili makamlar ve bakanlıklar ile yakın temas halindeyiz. Otel ve tatil köyleri, kruvaziyer şirketleri, havayolları dahil tüm Tui şirketleri, enfeksiyonları önlemek ve hijyen önlemlerini arttırmak için önceden belirlenmiş prosedürleri takip ediyor.”


”Müşterilerimiz ve çalışanlarımız için mevcut durumu aktif olarak yönetirken üç önceliğimiz var:
*İdari alanlarda bütçenin azaltılması, işe alımların dondurulması ve kritik olmayan projelerin ertelenmesi gibi çeşitli maliyet önlemlerinin alınması.
*Gerekirse kapasite yönetimi seçeneklerini dikkatlice gözden geçirmek
*Daha dijital bir platform işi ve pazar dönüşüm programı olma yolunda dört stratejik adım için çalışmak.”

Benzer Haberler