Ana sayfa » Aktüel » Europcar, 307 Milyon Euro’luk ek finansman buldu
Volkswagen, Europcar'ı satın almak için teklif yaptı

Europcar, 307 Milyon Euro’luk ek finansman buldu

Fransız araç kiralama şirketi Europcar, pazar günü yaptığı açıklamayla koronavirüs krizi sırasında artan nakit ihtiyacını karşılayabilmek için 3 farklı kaynaktan toplam 307 Milyon Euro’luk finansman girdisi sağladığını duyurdu.

Açıklamaya göre şirket Fransız bankalarıyla %90 ‘ı Fransız devleti tarafından garanti edilen 220 Milyon Euro’luk bir kredi anlaşması imzaladı. Bunun yanısıra grup İspanyol iştirakleri Europcar Spain ve Goldcar Spain için İspanyol bankalarından alınacak ve %70 ‘i İspanyol hükümeti tarafından garanti edilen 67,25 Milyon Euro’luk bir başka kredi daha sağladı.


Ayrıca daha önce Fransız bankalarından alınan 650 milyon Euro’luk kredi de 20 Milyon Euro artışla 670 Milyon Euro’ya çıkarıldı.

Europcar Mobility yönetim kurulu başkanı Caroline Parot konuyla ilgili şunları söyledi:


”Bu yeni finansman kaynakları, yerel ekonomiler yeniden toparlanmaya başladıktan sonra faaliyetlerimizi güvence altına almamıza ve kademeli olarak sürdürmemize olanak sağlayacaktır. Grubumuz covid-19 krizinden kaynaklanacak olası yeni standartları ve müşteri beklentilerini dikkate alarak bu yeni başlangıça aktif olarak hazırlanmaktadır.”


Europcar 140’dan fazla ülkede araç kiralama hizmeti sunuyor.

Kaynak: Europcar

Benzer Haberler