Ana sayfa » Havayolları » Emirates, personelinden ücretsiz izne ayrılmalarını istedi
Emirates, personelinden ücretsiz izne ayrılmalarını istedi.

Emirates, personelinden ücretsiz izne ayrılmalarını istedi

Ortadoğu’nun en büyük havayolu olan Dubai merkezli Emirates Airlines, talebin düşmesi ve bazı hatların iptal edilmesinden dolayı çalışanlarından, bir aya kadar ücretsiz izin almalarını istedi.


Emirates şu ana kadar Çin, İran ve Bahreyn’e olan uçuşları iptal etmişti.


Dünyanın en büyük havayollarından olan Emirates, hat iptallerden ve talep azlığından dolayı kullanamadığı atıl bir kapasiteye sahip. Havayolu ilk olarak bazı destinasyonlara kapasitesini azalttı , ancak sorun büyüdükçe, bazı seferler iptal edilmeye başladı.

Havayolunun COO’su Adel el-Redha Salı günü yaptığı açıklamada.“Atıl kapasite varlığı ve birçok çalışanın iznini kullanmak istemesi sebebiyle, çalışanlarımıza izin kullanma veya bir aya kadar gönüllü ücretsiz izne ayrılma opsiyonu sunduk.” dedi.

Emirates havayollarının trafiğinin çoğu aktarmalı uçuşlar için olsa da, dikkate değer bir kitleyi de Dubai’ye taşıyor. Ancak koronavirüs ile ilgili tedbirler sebebiyle şehirdeki etkinlikler yapılamadı. Birleşik Arap Emirlikleri genelinde büyük konserler ve etkinlikler iptal edildi veya ertelendi.

Emirates Grubu’nda alt iştirakleriyle beraber 100.000’den fazla personel var. Sadece havayolu şirketinde, Mart 2019 itibariyle 21.000’den fazla kabin ekibi ve 4.000 pilot bulunuyor. Emirates Grubu, Dnata yer hizmetleri, Emirates Holidays ve Emirates Leisure Retail’i de bünyesinde barındırıyor.

Benzer Haberler