Ana sayfa » Oteller » Heathrow’da bir otel karantina merkezi oluyor.
Heathrow'da bir otel karantina merkezi oluyor.

Heathrow’da bir otel karantina merkezi oluyor.

İngiltere’ni başkenti Londra’daki Heathrow Havalimanı’nda bir Holiday Inn oteli, ülkeye gelen potansiyel koronavirüs vakaları için karantina tesisi olarak kullanılmak üzere hükümet tarafından bloke edildi.

Otel risk altındaki kişiler için kullanılacak. Otelde, insanların gerektiği takdirde tecrit edilebilmeleri, virüs için teste tabi tutulmaları ve sonuçları beklemeleri için özel alanlar içeriyor. Holiday Inn Ariel otelde kalmak için rezervasyon yaptırmış olan konuklar başka otellere transfer ediliyor.

Diamond Princess gemisinde 74 İngiliz yolcu bulunuyor. Photo: Pixabay

Hükümet Japonya’da karantinada tutulan cruise gemisinde mahzur kalan İngilizleri ülkelerine getirmek için bir uçak göndermeyi planlarken yolcuların bir süre bu otelde konaklayacakları anlaşılıyor. Yokohama’daki Diamond Princess gemisinde 74 İngiliz vatandaşı bulunuyor.

ABD Pazar günü gemideki 300’den fazla Amerikan vatandaşını tahliye etmişti. Yolculardan 14’ünde koronavirüsü tespit edilmiş, ancak diğer yolculardan ayrı olarak seyahat etmelerine izin verilmişti. Diğerleri ABD’de 14 gün karantinada kalacak.

Benzer Haberler