Ana sayfa » Aktüel » Müzekart fiyatına indirim
Müzekart fiyatına indirim

Müzekart fiyatına indirim

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bugün yapılan açıklamaya göre şu an 70 TL olarak satılan Müzekart 1 Mart’tan itibaren 60 TL olacak.

Müzekart, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’den fazla müze ve ören yerine bir yıl için sınırsız giriş hakkı sağlıyor. Müzekartın kapsamı yılbaşından itibaren genişletilmiş ve Milli Saraylara bağlı bazı tarihi yerlere de giriş hakkı getirilmişti.


Müzekart’ın geçerlilik süresi alındığı tarihten itibaren bir yıl. İndirimli MüzeKartlar, 1 Mart’tan itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı müze ve ören yerleri gişelerinin yanı sıra www.muze.gov.tr adresinden satın alınabilecek.

Müzekart fiyatı 1 Mart’tan itibaren 60 TL ‘na düşüyor

Bakanlığa bağlı müze ve ören yerlerini 18 yaş ve altı, 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları ile şehit yakını kimlik kartı sahipleri, engelliler ile bir refakatçisi, zorunlu hizmete tabi er ve erbaşlar, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel ilk ve orta öğretim kurumlarında görev yapmakta olan öğretmenler, üniversitelerin sanat tarihi ve arkeoloji bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler, yerli ve yabancı basın kimlik kartı sahipleri, ücretsiz ziyaret edebiliyor.

30 TL ücretle satışa sunulan “Müzekart Akademi” ise Yükseköğretim Kurumuna bağlı üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler ile bu kurumların bünyesinde görevli öğretim elemanı ve öğretim üyesi statüsündeki personele, Bakanlığa bağlı tüm müze ve ören yerlerini bir yıl boyunca ikişer defa ücretsiz ziyaret edebilmelerine olanak sağlıyor.

Kaynak: Kültür ve Turizm Bakanlığı

Benzer Haberler