Ana sayfa » Havayolları » THY, yaz sezonunda turistik kapasitesini artırıyor.
THY yaz sezonunda turistik kapasitesini artırıyor

THY, yaz sezonunda turistik kapasitesini artırıyor.

Türk Hava Yolları, bugün internet sitesinden yaptığı açıklamada 2020 yılının yaz sezonunda yurt dışında 26 noktadan Türkiye’nin gözde turistik merkezleri; Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a haftalık toplam 98 sefer gerçekleştireceğini açıkladı.
Böylece yurt dışından Türkiye’nin turizm merkezlerine düzenlenen haftalık frekans sayısı 2019 yılına göre %18 artacak.

Antalya’ya Moskova’dan haftada 14 uçuş
Türk Hava Yolları, bu yaz döneminde yurtdışından Akdeniz’in turizm başkenti Antalya’ya 20 noktadan haftada 74 sefer gerçekleştirecek. Moskova’dan Antalya’ya 2019 yılında haftalık 7 sefer gerçekleştirilirken pazar araştırmaları ve talep artışı nedeniyle bu sayı 2020 yılında %100 artırılarak 14 sefer olarak planlandı.


Dalaman’a Londra’dan 7 uçuş
Önemli bir gelişme ise Dalaman’daki uçuşlarda yaşanacak. Geçtiğimiz yıl yurtdışından yalnızca Amman’dan haftada bir frekans uçuş düzenlenen Dalaman’a bu yıl 4 noktadan daha sefer düzenlenecek. Bayrak taşıyıcı, Dalaman Havalimanı’na Londra’dan 7, Moskova’dan 3, Amman ve Kiev’den de haftada 2 sefer icra edecek.


Bodrum’a 4, İzmir’e 5 uçuş
Diğer turizm noktalarına düzenlenecek yurtdışı uçuşlar; Bodrum- Milas Havalimanı’na; Londra, Kuveyt ve Münih’ten haftada 4, İzmir’e ise Berlin, Münih, Düsseldorf, Hamburg ve Kuveyt’ten haftada toplam 5 sefer olarak planlandı.

Kaynak: Türk Hava Yolları

Benzer Haberler