Ana sayfa » Aktüel » Norwegian Cruise Line, Asya programını iptal etti.
Norwegian Cruise Line Asya programını iptal etti.

Norwegian Cruise Line, Asya programını iptal etti.

Norwegian Cruise Line Holding , 3 markası için de Asya programlarını 2020 yaz dönemi için iptal etti.

Daha önce Norwegian Spirit gemisinin Asya programların bu yıl için iptal ettiği duyurulmuştu.Holding şimdi de Asya için planlanan Oceania Cruises’un 10 seferini ve Regent Seven Seas Cruises’un 6 seferini iptal ediyor. Şirket Asya’daki tüm programlarını en azından 2020 sonbaharına kadar başka rotalara yönlendirecek.


Norvegian CEO’su Frank Del Rio, koronavirüsü ve virüsün cruise sektörü üzerindeki etkisi nedeniyle toplam 40 seferin tedbir amaçlı iptal edildiğini duyurdu.


Geçen hafta Diamond Princess cruise gemisinden iki yolcu hastalık nedeniyle hayatını kaybetmişti. Birçok geminin de Asya’daki limanlara yanaşmasına izin verilmiyordu.

Son bir ay içinde Çin, Hong Kong veya Makao’da bulunmuş olan yolcuların veya mürettebatın, milliyetlerinden bağımsız olarak bir Norwegian Cruise Line gemisine binmesine izin verilmiyor.

Del Rio, “Virüs ortaya çıkmadan önce, 2020 inanılmaz derecede iyi bir yıl olacak gibi görünüyordu. 2020’ye girerken hem fiyat hem de doluluk oranlarında üç markanın hepsinde de rekor seviyelerindeydik. Koronavirüs salgınının işimiz üzerindeki etkileri hızlı ve şiddetli oldu.” dedi.

Benzer Haberler