Ana sayfa » Havayolları » FlyBosnia Antalya’ya charter düzenleyecek.
FlyBosnia Antalya'ya charter düzenleyecek

FlyBosnia Antalya’ya charter düzenleyecek.

FlyBosnia, 2020 yaz sezonunda içerisinde Antalya’nın da olduğu 3 destinasyona düzenli charter uçuşu düzenlemeyi planlıyor.

Havayolu 25 Mayıs’tan itibaren yerel tur operatörleri için Saraybosna’dan Antalya, Hurghada (Mısır ) ve Munastır (Tunus)’a uçacak. Uçuşlar Ekim ortasına kadar devam edecek.

FlyBosnia CEO’su Tarik Bilalbegović geçtiğimiz günlerde havayolunun “tur operatörlerinden yüksek sezon için çok fazla charter talebi” aldığını söyledi. Havayolunun 2020’de Kuveyt, Ürdün ve Lübnan’a da charter uçuşları yapması bekleniyor.

Havacılık kaynakları, şu anda filosunda tek bir Airbus A319 olan FlyBosnia’nın Nisan ayında aynı tipte iki uçak daha eklemeyi planladığını bildirdi. FlyBosnia ayrıca, Malta’daki Küresel Havacılık Zirvesi CAP’de Mostar’dan Roma’ya yeni bir destinasyon açıldığını açıkladı.

FlyBosnia yaz sezonunda Antalya’a charter uçuşları düzenleyecek

Saraybosna Havaalanı ve FlyBosnia, havayolunun borcunun yarım milyon Euro luk tutarının ödenmesi konusunda anlaşmaya vardı, ancak iki taraf arasındaki sorunlar devam ediyor. Saraybosna Havalimanı’na olan borcun birikmesinin yanısıra AirBosnia iki Airbus A319 uçağından birini kiralayan AerCap’a iade etti ve iş gücünün neredeyse yarısını işten çıkardı.


FlyBosnia, Nisan 2020’de iki yeni kiralık A319 jeti teslim alacak ve bu da yeni hizmetler sunmasını sağlayacak. Havayolu CEO’su, “1 Mart’ta Paris uçuşlarını başlatacağız, kısa süre sonra Milano ve Barselona ve Temmuz 2020’ye kadar Moskova ya başlamayı düşünüyoruz” dedi. Şirket, önümüzdeki dönemde Mostar’dan İtalya ve İrlanda’ya bir dizi charter düzenleyecek.

Haziran ayında tarifeli seferlere başladığından bu yana FlyBosnia 40.000’den fazla yolcuya hizmet verdi. Şu anda Bosna-Hersek’in başkentinden Londra Luton, Roma ve Riyad’a tarifeli seferleri var. Start up ​​havayolu, Suudi Arabistanlı Al Shiddi Group tarafından kuruldu ve % 100 özel sektöre ait.

Benzer Haberler