Ana sayfa » Havayolları » Çinli yolcu, uçak motoruna şans parası attığı için 17.000 dolarlık cezaya çarptırıldı.
Çinli yolcu uçak motoruna şans parası attığı için 17.000 dolarlık cezaya çarptırıldı.

Çinli yolcu, uçak motoruna şans parası attığı için 17.000 dolarlık cezaya çarptırıldı.

Çin’de 28 yaşındaki bir erkek yolcunun, geçen yıl bir uçağın motoruna iyi şans için bozuk paralar attıktan sonra bir havayoluna 17.000 dolardan fazla ceza ödemesi kararlaştırıldı.


Lu Chao isimli yolcu, Anqing’de Lucky Air uçuşuna bindikten sonra, havayolunun mürettebatı uçağın motorunun yanında yerde iki bozukluk bulunca tutuklandı. Lu daha sonra 17 Şubat 2019 uçuşundan önce “şans” paralarını attığını itiraf etti .Sonuç olarak uçuş iptal edildi ve Lucky Air uçağın yolcularını konaklatmak veya yeni uçuş bulmak zorunda kaldı.Lu’nun kendisi de Anqing polisi tarafından 10 gün boyunca gözaltında tutuldu.


Günler sonra Lucky Air, 20.000 dolardan fazla kayıptan sorumlu olduğunu iddia ettikleri Lu’ya karşı suç duyurusunda bulunacaklarını açıklamıştı.22 Şubat tarihli açıklamasında Lucky Air temsilcileri, “Olay yaklaşık 140.000 yuan doğrudan ekonomik zarara neden oldu ve şirketimiz yasaya uygun olarak yolcuyu suçlayacak.” dedi.Dava geçen Mayıs ayında açılmıştı.


Mahkeme, Lu’nun 120.000 yuan’dan (yaklaşık 17.230 $) ve 459 yuan( veya 65 $ ) civarında mahkeme masraflarından sorumlu olduğuna karar verdi.

Diğer havayolları haberleri

American Airlines Boeing’den alacağı tazminatı çalışanlarıyla paylaşacak.

Türk Hava Yolları Cape Town uçağı tehlike atlattı !

Carlos Ghosn’un Lübnan’a kaçışıyla ilgili 4 pilot İstanbul’da tutuklandı.

Benzer Haberler