Ana sayfa » Havayolları » Türk Hava Yolları Cape Town uçağı tehlike atlattı !
Türk Hava Yolları Cape Town uçağı tehlike atlattı !

Türk Hava Yolları Cape Town uçağı tehlike atlattı !

Türk Hava Yolları’nın TK45 kodlu Cape Town-Istanbul uçağı , Perşembe akşamı kalkıştan 4 saat sonra teknik arıza nedeniyle Johannesburg OR Tambo’ya inmek zorunda kaldı.

Cape Town’dan havalanan Istanbul uçağındaki yolcuları endişelendiren olay dün akşam yaşandı. Cape Town’ndan havalanan uçak, kalkıştan yaklaşık dört saat sonra OR Tambo’ya iniş yapmak zorunda kaldı.


Çeşitli kaynaklar tarafından , uçağın iniş takımlarında sorun yaşandığı rapor edildi.Pistten ayrıldıktan kısa bir süre sonra pilotlar, mekanizmanın geri çekilemediğini fark etti.Bu TK45 uçuşunu acil bir “B Planı” yapmaya zorladı. Uçak Robben Adası çevresinde turlar atarak 2 saat boyunca yakıtını azalttı.Uçak gerekli miktarda yakıtı kaybettiğinde Johannesburg’a yolculuk gerçekleşti. Saat 18: 00’de havalanan Türk Hava Yolları uçağı 22: 00 de izinler verilince OR Tambo’ya iniş yaptı.


Acil durum ekipleri tedbir olarak OR Tambo pistine konuşlandırıldı, ancak olayda ölen veya yaralanan olmadı. Bununla birlikte, teknik hata TK45’teki yüzlerce insan için bir kabus yarattı. Alternatif uçuş bulamayan yolcular havaalanı otellerine yerleştirildi.

Diğer havayolları haberleri

Carlos Ghosn’un Lübnan’a kaçışıyla ilgili 4 pilot İstanbul’da tutuklandı.

2019’da uçak kazalarında 283 kişi öldü.

Qantas, dünyanın en güvenli havayolu seçildi.

Benzer Haberler