Ana sayfa » Havayolları » AnadoluJet Uluslararası Uçuşlara Başlıyor
AnadoluJet Uluslararası Uçuşlara Başlıyor

AnadoluJet Uluslararası Uçuşlara Başlıyor

Türk Hava Yolları, büyüme planının bir parçası olarak iştiraki olan AnadoluJet’in uluslararası uçuşlar sunmaya başlayacağını duyurdu.

Yeni program, İstanbul‘dan kalkan uçuşlarla 2020 yaz sezonunda başlayacak.AnadoluJet, uçuş ağını Sabiha Gökçen havalimanından yapacağı yurtdışı seferleriyle genişletecek. Uluslararası seferler 2020 yazında başlayacak.

Anadolujet şu ana kadar Ankara merkezli bölgesel bir taşıyıcıydı. Şirket, son zamanlarda Boeing 737 MAX modelindeki sorunlardan dolayı uçaklarının bir kısmını ana havayolu Türk Hava Yolları‘na ödünç verdi. Türk Hava Yolları, aksaklıktan dolayı Boeing’den tazminat alma konusunda anlaştığını geçtiğimiz günlerde duyurmuştu.Türk Hava Yolları ayrıca Airbus A321neo ve A350 uçaklarının teslimatını hızlandırmak için Airbus ile görüşüyor. Havayolu daha önce 92 adet A321 neo sipariş vermişti ancak bunlardan sadece birkaçı teslim edildi.

AnadoluJet Uluslararası Uçuşlara Başlıyor
AnadoluJet Uluslararası Uçuşlara Başlıyor


Türk Hava Yolları, AnadoluJet’in Boeing 737-800 uçaklarından bazılarını kullanarak, filoyla ilgili yaşanacak aksamaları azalttı. Ancak AnadoluJet son zamanlarda çeşitli hatlarıı iptal etmenin yanı sıra bazı hatların frekansını da en aza indirmeye zorlandı.

Türk Hava Yolları’nın Airbus ile daha hızlı bir teslimat programı üzerinde anlaşması halinde, ödünç alınan Boeing leri AnadoluJet’e geri verebilirler. Bu, belki de Airbus ile bir anlaşma yapıldığını ve Türk Hava Yolları’nın kısa süre içinde yeni uçak teslimatları beklediğini gösteriyor.

AnadoluJet, yaz için hizmet vereceği destinasyonları henüz açıklamadı.

Diğer Anadolujet Haberleri

Anadolujet ,ikramları kıstı.

Benzer Haberler