Ana sayfa » Havayolları » Montenegro Airlines Istanbul’a uçacak

Montenegro Airlines Istanbul’a uçacak

Karadağ’ın ulusal taşıyıcısı Montenegro Airlines uçuş ağına Istanbul’u da ekleyecek.

Montenegro Airlines CEO’su Željko Banjević, “2020’deki yeni destinasyonlar açısından, Lizbon ve İstanbul’a mevsimsel uçuşlar için potansiyel analizlerimizi ve müzakerelerimizi şu anda tamamlıyoruz. Önümüzdeki dönemde Avrupa, eski Sovyetler Birliği ve Ortadoğu’daki yeni destinasyonlara uçuşlara başlayacağız ”dedi. Banjević, yeni güzergahların Podgorica’dan mı yoksa Tivat’tan mı olacağını belirtmedi. Halen, Türk Hava Yolları İstanbul ve Podgorica arasında uçuş düzenlerken, Karadağ’dan Lizbon’a uçuş yok.

Montenegro Airlines Istanbul'a uçacak
Fotoğraf :Montenegro Airlines official

Montenegro Havayolları 2019 yılında bir önceki yıla göre % 1.9 artışla 657.276 yolcuya ulaştı. Karadağ parlamentosu kısa bir süre önce, önümüzdeki altı yıl içinde Karadağ Havayolları’na 155 milyon euro yatırım öngören bir kanun çıkardı. Hükümet, havayolunun borcunu karşılamak için 105 milyon EURO ayırırken, yeni uçak satın almak için elli milyon Euro kullanılacak.

Devlet, havayolu şirketinin iflasının veya kapatılmasının Karadağ ekonomisi ve turizm sektörü üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını düşünüyor. Altı yıllık plan kapsamında, Karadağ Havayolları’nın bu yıl kara geçmesi ve devlet yardım paketi süresince kârlı kalması bekleniyor. Ayrıca, taşıyıcının mevcut 358 çalışanından 2023 yılına kadar azaltma yapması isteniyor. Şirket, 2020-2023 yılları arasında yılda 700.000 ile 750.000 arasında yolcu taşımayı hedefliyor.

Benzer Haberler