Ana sayfa » Havayolları » Amadeus Optym’ i satın aldı.
Amadeus Optym' i satın aldı.

Amadeus Optym’ i satın aldı.

Amadeus, üç yıllık bir ortaklık sonrasında havayolu ağ planlama şirketi Optym’i satın aldığını duyurdu.

Optym’in teknolojisi, Amadeus’un yeni platformu Sky Suite’e entegre edilecek. Skysuite, ağ optimizasyonu, frekans ve kapasite planlama, ağ planlama, tahmin ve bir uçuş planlama geliştirme platformu olarak tasarlandı.

Optym’den Amadeus’a geçen Renzo Vaccari, Sky Suite projesinde 90 Optym çalışanından oluşan bir ekibe liderlik edecek. Bu çalışanlar şirketin araştırma ve geliştirme ekibine katılacak.

Optym artık Amadeus bünyesinde

Amadeus’ta araştırma ve geliştirme kıdemli başkan yardımcısı Christophe Bousquet şunları söyledi: “Daha iyi havayolu ağı planlamasının, havayolu şirketlerine daha fazla kar ve güvenilirlik getirmesi için önemli fırsatlar sunduğuna inanıyoruz. Bugünün sistemleri imkanların çok altında kalıyor” dedi.

ABD’li havayolları 2018’de uçuş gecikmeleri nedeniyle 28 milyar dolar kaybederken ve Avrupalılar 17,6 milyar € kaybetti. Bu anlaşma ile Amadeus, bu kayıpları önleme umuduyla teknolojisini daha da ileriye taşıyarak havayolu planlamasını optimize etmeyi hedefliyor.

Bousquet ekledi: “Bu satın alma, modern, yeni nesil bir havayolu ağı planlama sistemi sunma vizyonumuzu hızlandırıyor. Amadeus ve Optym’in güçlü ve eski ortaklığının momentumunu temel alarak bu çözümü havayolu ekosistemine daha eksiksiz bir şekilde entegre etmeye ve daha geniş kapsamda işletmeye odaklandık. ”

Renzo Vaccari ise şunları söyledi: Havayolu ağı planlama ve zamanlamasının geleceğini yeniden keşfetmek için Amadeus’a katılmaktan heyecan duyuyoruz. Tüm bölgelerdeki her büyüklük ve tipteki havayollarının, çığır açan teknolojimizle programlarını optimize edebileceğine ve ağ karlılığını artırabileceğine inanıyoruz. ”

Satın alma işlemi yürürlüğe girdi için şirketler entegrasyona ve işe alımlara başladı. Finansal detaylar gizli kalırken Optym, ayrı iş alanlarına odaklanmış farklı bir kişilik olarak faaliyetlerine devam edecek.

Benzer Haberler