İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünlü seyahat rehberi ‘Lonely Planet’ el değiştirdi.

Dünyanın bir numaralı seyahat rehberi ve önde gelen seyahat medya şirketlerinden Lonely Planet, bir dijital şirketler platformu olan Red Ventures tarafından satın alındı.


Lonely Planet, dünya genelinde 22.000 destinasyon için 150 milyondan fazla seyahat rehberi hazırladı ve yılda 186 milyon kişiye ulaşıyordu.


Red Ventures kurucu ortağı ve CEO’su Ric Elias, “Seyahat endüstrisi benzeri görülmemiş bir gerileme yaşarken, her zamankinden daha güçlü bir şekilde geri döneceğine inanıyoruz ve hiçbir marka, modern seyyahın büyüsünü Lonely Planet kadar iyi temsil edemez,” dedi.


”Seyahat protföyümüze katılan Lonely Planet, daha fazla insanın nereye gideceklerini, nasıl gideceklerini ve vardıklarında ne yapacaklarını keşfetmelerine ve karar vermelerine yardımcı olarak gezginler için tüketici yolculuğunda devrim yaratmamızı sağlayacak.”


The Points Guy (TPG) isimli Amerikan seyahat haber ve blog sitesinin de sahibi olan Red Ventures, Lonely Planet’i ikonik bir marka yapan rehber kitaplarını yayınlamaya devam ederken aynı zamanda Lonely Planet’i dijital çağa taşımayı hedefliyor.


Dünyanın dört bir yanından Lonely Planet çalışanları, Tennessee, İrlanda, Çin ve Hindistan’ı kapsayacak şekilde genişleyen Red Ventures’a katılacak. Mevcut CEO, Luis Cabrera, Lonely Planet’in eski sahibi NC2 Media ile devam ederken, geri kalan yönetim ekibi görevlerine devam edecekler.

Satın almanın finansal değeri hakkında bilgi paylaşılmadı.