İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Lastminute.com, iadeleri Ocak sonuna kadar tamamlayacak

İngiltere Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA), COVID-19 salgını nedeniyle iptal edilen tatiller için hakkında soruşturma başlattığı online rezervasyon sitesi Lastminute.com’un 31 Ocak 2021’e kadar iadeleri tamamlayacağına dair taahhütte bulunduğunu açıkladı.


Ingiliz otorite, CMA, salgın döneminde iptal edilen tatiller sonrası insanların iadelerini alamadığına dair gelen şikayetler üzerine Lastminute.com hakkında soruşturma başlatmıştı.


Lastminute.com tarafından tatilleri iptal edilen 9.000’den fazla müşteri, şu anda 7 milyon pound’dan fazla para iadesi bekliyor. İngiltere kanunlarına göre iadelerin 14 gün içinde yapılması gerekiyordu.


CMA CEO’su Andrea Coscelli şunları söyledi:


”Online seyahat acentelerinin, acentenin havayollarından ve konaklama tedarikçilerinden iade alıp almadığına bakılmaksızın, tatilleri koronavirüs nedeniyle iptal edilen müşterilere hızlı şekilde iadelerini yapma sorumluluğu var. Bugünkü adımımız, tatilleri lastminute.com tarafından iptal edilen müşterilerin paralarını gecikmeden geri alacakları anlamına geliyor.”


”CMA, pandemi nedeniyle rezervasyonlar iptal olduğunda insanların hak ettikleri geri ödemeleri almadığına dair endişeleri takiben paket tatil şirketlerini araştırmaya devam ediyor. İşletmelerin tüketiciyi koruma yasasını ihlal ettiğini tespit edersek, daha fazla önlem almaktan çekinmeyeceğiz.”


Lastminute.com, müşterilerin en az yarısına 16 Aralık 2020’ye kadar iadelerini yapacak ve geri kalan iadeleri de en geç 31 Ocak 2021’e kadar tamamlayacağını taahhüt etti.