Ana sayfa » Türkiye » İngilizler için en ucuz destinasyon Türkiye
İngilizler için en ucuz destinasyon Türkiye

İngilizler için en ucuz destinasyon Türkiye

İngiltere’de yayınlanan bir çalışmaya göre Türkiye, yükselen sterlin nedeniyle yarıyıl aile tatili için en ucuz ülke oldu.


Post Office Travel Money’nin 10 popüler destinasyonu kapsayan anketine göre Marmaris’te dört kişilik bir aile için yemek, bir fincan kahve, bir şişe bira, bir kutu Coca-Cola ve bir kadeh şarap maliyeti, 2019 yılına göre %10 düşerek 34,98 Sterlin’e geliyor.


Türkiye’nin ardından ikinci sırada yer alan Algarve /Portekiz’de ise bu yemeğin maliyeti 47.09 pound olurken, İspanya Majorca’da 63,45, Korfu’da 69,82, Tenerife’de 70,08 oldu.


Yine 4 kişilik bir ailenin bir haftalık 3 yıldızlı bir paket için Marmaris’te ödeyeceği ücret 1.507 pound olurken, Hırvatistan Porec’te 1.510, Algarve/Portekiz’de 1.590, Costa Del Sol’da 2.037, Majorca’da 2.146 pound.


Sonuç olarak, Türkiye ve Algarve seyahat, konaklama, yemek ve içecekler birleştirildiğinde yarı yıl tatili için en ucuz destinasyonlar olurken, Hırvatistan/ Porec üçüncü sıraya yükseldi. Madeira ile birlikte, Malta/ Sliema, Yunanistan/ Korfu ve Güney Kıbrıs/Baf en pahalı merkezler oldular.


Post Office Travel Money Yöneticisi Nick Boden şunları söyledi:


”Sterlin, Türk lirası karşısında yıllık bazda yüzde 25 yükselmiş olsa da, satışlarda henüz benzer bir artış görmedik, ancak Türkiye kırmızı listeden çıkarıldığına göre bu artış gerçekleşebilir.”

Benzer Haberler