Ana sayfa » Türkiye » Costa Cruises Baharda Türkiye Programına Başlıyor
Costa Cruises İstanbul Çıkışlı Kruvaziyer Programlarına Başlıyor

Costa Cruises Baharda Türkiye Programına Başlıyor

Merkezi İtalya’da olan Costa Cruises, Mayıs 2022’den itibaren İstanbul’dan kalkan cruise turlarına başlıyor.


Costa Cruises, Costa Venezia isimli geminin Mayıs 2022’den itibaren İstanbul çıkışlı Akdeniz yolculuklarına başlayacağını duyurdu.


Costa Venezia’nın Türkiye’deki yeni programı tamamı İstanbul’dan başlayan üç farklı güzergah içeriyor.


1 Mayıs-13 Kasım 2022 tarihleri ​​arasında Costa Venezia, Türkiye ve Yunanistan’ı içeren özel iki adet bir haftalık programlar sunacak. Bu turlar istenirse 8 limana uğrayan 15 günlük tek bir ”süper tur”şeklinde birleştirilebilecek.


İlk program, İstanbul, İzmir, Bodrum, Mykonos ve Atina rotasını içeriyor. İkinci program ise İstanbul, Kuşadası, Rodos ve Heraklion limanlarına uğruyor.


2022-23 kışında, Costa Venezia üçüncü bir 12 günlük güzergah sunacak. Bu program da İstanbul, Bodrum, Limasol, Hayfa, İskenderiye ve Kuşadası hattında çalışacak.


Farklı kara turlarıyla da birleştirilebilen cruise programında yolcuların Efes’te bir gece konseri, Boğazda bir eğlence veya Kapadokya’da bir kaya evinde kalma gibi seçenekleri de olacak.


Costa Cruises CEO’su Roberto Alberti şunları söyledi:


“Asya yolculuklarının geri dönmesini beklerken, Costa Venezia’yı Akdeniz’e geri getirmeye karar verdik ve gerçekten eşsiz, daha önce hiç görülmemiş bir cruise programı sunuyoruz. Bu yeni ürünün kalbi, dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul ile Türkiye’dir.”


Costa ayrıca şirketin Aralık 2021’de teslim alınacak olan yeni gemisi Costa Toscana’nın Mart 2022’den itibaren yine Batı Akdeniz’de Savona, Marsilya,Barselona, ​​Valencia, Palermo, Civitavecchia/Roma güzergahında seferlerine başlayacağını duyurdu.

Benzer Haberler