Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Volkswagen iş seyahati çözümleri üreten Voya’yı satın aldı
Görsel: @ Volkswagen Financial Services

Volkswagen iş seyahati çözümleri üreten Voya’yı satın aldı

Alman otomotiv devi Volkswagen’in finansal hizmetler sunan alt şirketi Volkswagen Financial Services, küçük ve orta ölçekli işletmelere iş seyahatleriyle ilgili çözümler ve hizmetler sunan ‘Voya’yı satın aldı.


Volkswagen Finansal Hizmetler Yönetim Kurulu Başkanı Lars Henner Santelmann anlaşmayı stratejik olarak nitelendirdi ve “Bu satın alma ile filo müşterilerimize sunduğumuz çözümlere iş seyahati yönetimi de ekliyoruz” dedi.


Voya, 2015 yılında Florian Stege, Maximilian Lober ve Pepijn Schoen isimli üç genç girişimci tarafından kuruldu. Firma, iş seyahati yönetimi pazarında bir boşluk gördü. Üçlüye göre büyük şirketlerin ihtiyaçları karşılanırken daha küçük şirketlerin ihtiyaçları ve bütçeleri düşünülmemişti. Bu arada, kurucu ortaklar sektörün daha fazla dijitalleşmesi gerektiğine inanıyorlardı.

Voya, müşterilerinin seyahat planlamaları, rezervasyon işlemleri, faturalandırma ve takip gereksinimlerini karşılamak için tasarlanmış dijital bir platform.


Volkswagen ile birleşme hakkında yorum yapan Maximilian Lober, “Dünyanın en büyük mobilite hizmeti sağlayıcılarından biri olan Volkswagen Financial Services’a katılmaktan ve çözümlerimizi birlikte geliştirmekten çok memnunuz. En başından beri iş seyahatleri için entegre bir yaklaşıma inanıyoruz. ” dedi.

Anlaşmanın finansal bedeliyle ilgili bilgi paylaşılmadı.

Kaynak: Volkswagen Financial Services

Benzer Haberler