Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Turizm pazarlamasında influencerların önemi artıyor

Turizm pazarlamasında influencerların önemi artıyor

Seçici, genç ve bağımsız turistler, uluslararası seyahatler için en cesur kitle görünse de GlobalData tarafından yapılan bir ankete göre Z Kuşağı’nın % 35’i ve Y kuşağının % 48’i hala COVID-19 la ilgili endişeler taşıyor.

Birçok seyahat influencerı bu gruptan çıkıyor ve seyahat deneyimlerinde ne düşündükleri ve ne yazdıkları destinasyon pazarlaması için son derece yararlı olabilir. Bir TV reklamı veya başka bir kampanyanın sunduğu sanal bir imaj yerine seyahati gerçekten deneyimleyen birinin paylaştığı gerçek algı turizm destinasyonunu daha iyi tanıtabilir.

GlobalData Seyahat ve Turizm Analisti Johanna Bonhill-Smith şunları söyledi:


“Salgın nedeniyle tüketici alışkanlıkları değişti ve etkili bir sosyal medya varlığına sahip olmanın önemi arttı. Turizm destinasyonu tanıtanlar, toparlanmayı desteklemek için influencerlarla etkileşime girmeli ve çok kanallı platformlarda faaliyet göstermelidir. “

GlobalData’nın Destinasyon Influencer verisine göre, Yunanistan ve İrlandayı tanıtan VisitGreece ve FailteIreland organizasyonları sıralamanın en üstünde yer alıyor. Her iki organizasyon da, geçmiş pazarlama kampanyalarında, dünya genelinde gerçek zamanlı etkileşimi sağlayabilmek için influencerları kullandılar.

Veriye göre Twitter ve YouTube, COVID-19 sırasında seyahat kampanyası için en yaygın kullanılan platformlardı, ancak TikTok gibi platformların da pazarlama potansiyeline sahip olduğu açık. VisitNorway tarafından yürütülen #DreamNowVisitLater gibi bazı kampanyalar TikTok platformunda yoğun ilgi gördü ve bu muhtemelen genç nüfusun bakışında destinasyonla ilgili algıya olumlu yansıyor.

Benzer Haberler