Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Sabre 800 çalışanla vedalaşıyor
Sabre, Havayolu Operasyonları Bölümünü Satıyor

Sabre 800 çalışanla vedalaşıyor

Merkezi Teksas /ABD ‘de bulunan GDS ve teknoloji firması Sabre, Perşembe günü yaptığı açıklamayla 800 çalışanla yollarını ayıracağını duyurdu.


Açıklamaya göre şirketin dünya genelindeki 43 ofisinde çalışanların yaklaşık % 10’u karardan etkilenecek.


Sabre yaptığı açıklamada değişen pazara uyum sağlamak için şirketin yeniden şekillendirilmeye çalışıldığını belirtirken CEO Sean Menke şunları söyledi:


“Bu salgın, müşterilerimiz olan havayolu, otel ve acentaların ihtiyaçlarını değiştirerek seyahat ekosisteminde büyük bir değişime neden oldu. Sabre’nin yeni organizasyonu, seyahat perakendeciliği, dağıtım ve seyahatin gerçekleşmesi kavramlarının önümüzdeki on yıl içinde evrilmeye devam edeceği fikrine dayanıyor.”


Şirket ayrıca yerel yasalar izin verdiği sürece şirket çalışanlarının evlerinden veya uzaktan çalışmalarını mümkün kılacak esnek bir modeli uygulamaya başladıklarını duyurdu.


Sabre 2020’nin ilk çeyreklik dönemi için 213 Milyon Dolar zarar açıklamış, Farelogix ile birleşimin fesh edildiğini duyurmuştu. Şirketin 2019 yılı sonunda 9.250 çalışanı mevcutken, daha önce 400 çalışan gönüllü olarak firmadan ayrılmıştı.

Kaynak: Sabre Corp.

Benzer Haberler