Ana sayfa » Aktüel » 53 Havalimanı korona sertifikası aldı

53 Havalimanı korona sertifikası aldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamayla daha önce sertifikasını alan 6 havalimanına ek olarak bugün itibariyle 47 tane havalimanının daha sertifika almaya hak kazandığını duyurdu.

Bakan Karaismailoğlu, 53 havalimanı artık salgına karşı önlemlerle donatılarak, güvenli bir şekilde vatandaşımıza hizmet verecek” dedi.

Sertifikasyon programıyla ilgili bilgilendirme ve denetimlerin Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını ve ilk etapta tüm şartları karşılayan 6 havalimanının sertifikasını aldığını hatırlatan Bakan şunları söyledi:

”Bildiğiniz gibi yeni normalleşme sürecinde İstanbul, Sabiha Gökçen, Esenboğa, İzmir Adnan Menderes, Antalya ve Trabzon olmak üzere 6 havalimanının sertifikasyon sürecini tamamlayarak, 1 Haziran’da iç hat ucuşlarımızı başlatmıştık. Bu havalimanlarımıza ek olarak 47 havalimanımız da çalışmalarını tamamlayarak, müracaat etti.”


”Bugün itibariyle bu havalimanlarımız da sertifika almaya hak kazandı. Toplamda 53 havalimanımızın artık Kovid-19 salgınına karşı tüm tedbirleri aldığı tescillendi. Bizim tedbirlerimiz seyahatin her aşamasında. Vatandaşımızın gönlü ferah olsun. Havalimanlarında ve uçaklarda tüm sağlık tedbirlerini en üst düzeyde aldık. Sertifika verilen tüm havalimanlarımızda önceliğimiz vatandaşlarımızın sağlığı ve güvenliği”

Kaynak: Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı

Benzer Haberler