Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Google Maps seyahat sırasında covid-19 riskine karşı uyarıyor

Google Maps seyahat sırasında covid-19 riskine karşı uyarıyor

Covid-19 pandemi sonrası normalleşme dönemi dünyanın her yerinde başladı. Yeniden açılan iş yerleri, havayollarının uçuşlara başlaması ve şehirler arası yolculukların başlamasıyla beraber toplu taşıma kullanımı da arttı. Dolayısıyla hangi saatlerde hangi güzergahların yoğun olduğu ya da pandemiden dolayı kısıtlamanın devam edip etmediği önemli bir konu haline gelmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde Google Maps, duyurduğu yeni özellikle Covid-19 ile ilgili önemli bilgileri haritadan kullanıcılarına sunmaya başladı.

Google Maps, yerel temsilcilerden aldığı bilgileri haritada güncel bir şekilde kullanıcılara sunuyor. Örneğin herhangi bir durakta ya da istasyonda covid-19 ile ilgili kısıtlama ya da gelişme varsa anlık olarak kullanıcılara gösteriyor. Böylece yolculuktan önce ya da yolculuk esnasında kullanıcının önlem alması için uyarıyor.

Bu hizmet sadece toplu taşıma hatlarıyla sınırlı olmayıp karayollarını da kapsıyor. Şimdilik Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Meksika, Hollanda, İspanya, Tayland, İngiltere ve ABD’de aktif olan bu hizmet yakında diğer ülkelerde de açılacak.

Benzer Haberler