Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Booking.com’un yeni mobil uygulaması CityBook yayında
Booking.com'un yeni mobil uygulaması CityBook yayında

Booking.com’un yeni mobil uygulaması CityBook yayında

Booking.com, yerel seyahat hizmetleri sunan CityBook isimli mobil uygulamayı test ediyor.

Booking.com, yeni uygulamada hangi özelliklerin markanın ana uygulamasına destek olabileceğini ölçmeye yardımcı olacak bir pilot projeye başladı.CityBook olarak bilinen uygulama, içerik, haritalar, navigasyon ve deneyimler gibi planlama araçlarını birleştiren bir dijital destinasyon rehberi olarak lanse edildi.

CityBook bu hafta Londra, Paris ve Amsterdam rehberleri ile başlıyor
CityBook bu hafta Londra, Paris ve Amsterdam rehberleri ile başlıyor

Uygulama bu hafta Londra, Paris ve Amsterdam rehberleri ile başlıyor.Önümüzdeki aylarda New York, Berlin, Barselona ve Roma’nın eklenmesi bekleniyor.


Uygulamadaki özellikler tur ve aktivite tavsiyeleri ve indirimleri kapsarken kullanıcının da kendi deneyimleriyle ilgili içeriğe katkı sağlamasına izin verilecek.


Booking.com, makine öğrenimini kullanan CityBook’un kullanıcının konum bilgisine erişerek yerel hava durumu raporları, gezilecek görülecek yerler ve diğer yerel bilgileri sağlayacağını söylüyor.Ayrıca, kullanıcının bir ürüne ne kadar uzak olduğuna bağlı olarak alternatif aktiviteler ile ilgili önerilerde bulunacak.


Marka ilk defa test amaçlı bir yan uygulama başlatmıyor.Villas .com , geleneksel oteller dışındaki yerlerde konaklama arayan tüketicilerin artan talebini yakalamak amacıyla Mayıs 2014’te başlatılmıştı.Site, 2016’nın başlarında kapatıldı ve alternatif konaklama tesisleri ana sitenin kalıcı bir ürünü olarak siteye eklendi.

Benzer Haberler