Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Amadeus’tan 250 Milyon Euro’luk yeni tasarruf planı
Marriott, rezervasyon altyapısı için Amadeus'u kullanacak

Amadeus’tan 250 Milyon Euro’luk yeni tasarruf planı

Merkezi Madrid’de bulunan GDS ve teknoloji firması Amadeus, yılın ilk yarısıyla ilgili finansal verilerini paylaştı.

Şirket tarafından açıklanan verilere göre Amadeus’un geliri ilk altı ayda % 54,7 düşerek 1,281 Milyar Euro olarak gerçekleşti.


Tüm seyahat şirketleri gibi Covid-19 krizi nedeniyle iş hacminde büyük bir daralma yaşayan Amadeus, Mart ayında 300 Milyon Euro’luk bir tasarruf planını devreye almıştı. Şirket buna ilaveten sabit maliyetlerini 250 Milyon Euro daha düşürmek için kapsamlı yeni bir planı da uygulamaya başladı. Planın detayları paylaşılmazken CEO Luis Maroto verimliliği arttırmak için şirketin organizasyonel bir dönüşüm geçirdiğine dikkat çekti.


Amadeus, 2020 yılının ilk yarısı için 89,2 Milyon Euro zarar açıklarken, geçen yıl 664 Milyon Euro kâr etmişti.


Amadeus CEO’su Luis Maroto şunları söyledi:


“COVID-19 salgını ile ilgili durumu yakından izlemeye devam ediyoruz. Gelecek için işimizi güçlendirmek ve salgının kalıcı etkilerini dengelemek için, likiditemizi artırmak üzere ek önlemler aldık ve şu anda mevcut naktimiz € 4 Milyar Euro.”


”Ayrıca, çalışma şeklimizi, müşterilerimize hizmet etme şeklimizi geliştirmek, yeniliği teşvik etmek ve en önemlisi işimizi korumak için önlemler alıyoruz. Buna verimlilikle ilgili düzenlemeler ve gelecek dönemde güçlü kalmak için yaptığımız organizasyonel dönüşüm de dahil.”

Amadeus yılın ilk çeyreği için 1 Milyar Euro gelir açıklamıştı.

© Haber, kaynak gösterilerek ve link verilerek kısmen veya tamamen kullanılabilir.

Benzer Haberler