AirlineRatings Yılın En İyi Hava yollarını açıkladı

AirlineRatings Yılın En İyi Hava yollarını açıkladı

Havayolu güvenliği ve ürün derecelendirme inceleme sitesi AirlineRatings.com, Qatar Airways’i 2021 için Yılın Havayolu olarak seçti.


Havacılık sektöründe deneyimli global editörler tarafından değerlendirilen ‘Havayolu Mükemmellik Ödülleri’ güvenlik denetim sonuçları, filo yaşı, yolcu yorumları, Covid-19 derecelendirmesi ve ürün/hizmet seçenekleri gibi kriterler göz önüne alınarak veriliyor.


AirlineRatings.com Genel Yayın Yönetmeni Geoffrey Thomas şunları söyledi:


“Objektif analizimizde Qatar Airways, istisnai bir performans göstererek neredeyse tüm denetim kriterlerimizde bir numara oldu.”


Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker ise şunları ekledi:


“Özellikle 2021 için Yılın Havayolu ödülünü almak Qatar Airways için çok özel. Geçtiğimiz 16 ay boyunca havacılık sektörünün gördüğü en karanlık günlerden bazılarına tanık olduk. Yine de pek çok diğer havayolunun uçmayı bıraktığı zamanlarda Qatar Airways yolculara destek olmak için çalışmaya devam etti.”


2020 yılında Yılın Havayolu ödülünü kazanan Air New Zealand, bu yıl En İyi Premium Ekonomi ve En İyi Ekonomi ödüllerini aldı.


Qantas, En İyi Domestik Havayolu Hizmeti ve En İyi Lounge ödüllerini alırken, Singapur Havayolları En İyi Birinci Sınıf ödülüne layık görüldü.


Virgin Australia, En İyi Kabin Ekibi ödülünü alırken, En İyi Uçak İçi Eğlence ödülü Emirates’e gitti.


Qantaslink, En İyi Bölgesel Havayolu ödülünü kazanırken VietJetAir, En İyi Ultra Düşük Maliyetli havayolu ödülünü kazandı.


Uzun Mesafe Seyahatinde Mükemmellik Ödülü kazananları: United Airlines (Amerika), Lufthansa (Avrupa), Qatar Airways (Orta Doğu/Afrika), Singapore Airlines (Asya) ve Air New Zealand (Pasifik).


En İyi Düşük Maliyetli Havayolu: Southwest (Amerika), easyjet (Avrupa) ve Jetstar (Asya/Pasifik).


AirlineRatings.com ayrıca Best of the Best’i seçti. 20 Havayolu bu kategoride sıralandı:


Qatar Airways, Air New Zealand, Singapore Airlines, Qantas, Emirates, Cathay Pacific, Virgin Atlantic, United Airlines, EVA Air, British Airways, Lufthansa, ANA, Finnair, Japan Air Lines, KLM, Hawaiian Airlines, Alaska Airlines, Virgin Australia, Delta Air Lines ve Etihad Airways.

Benzer Haberler