Ana sayfa » Güncel » Wyndham, Choice Hotels’in 7.8 Milyar Dolarlık Teklifini Reddetti
Wyndham, Choice Hotels'in 7.8 Milyar Dolarlık Teklifini Reddetti

Wyndham, Choice Hotels’in 7.8 Milyar Dolarlık Teklifini Reddetti

Choice Hotels Salı günü, rakip Wyndham Hotels & Resorts’un tüm hisselerini, 7,8 milyar dolarlık bir değerlemeye varan, hisse başına 90 dolarlık bir fiyatla satın almak için teklifte bulundu.


Teklifin Wyndham’ın büyüme potansiyelini küçümsediğini ve riskler içerdiğini söyleyen Wyndham Grubu kamuoyu önünde teklifi reddetti.


İki grup arasındaki resmi görüşmeler geçtiğimiz aylarda başlamıştı. Choice bugün yaptığı açıklamada, Choice ve Wyndham’ın fiyat ve değerlendirme konusunda anlaşmaya yakın bir aralıkta olduğunu söyledi. Ancak Wyndham görüşmelerden çekildi.


Choice Hotels’in CEO’su Patrick Pacious yaptığı açıklamada, “Hem birleşimin birçok faydasına hem de bunu tamamlama yeteneğimize olan inancımızı sürdürüyoruz” dedi.


Olası anlaşma, Kuzey Amerika’daki en büyük ekonomik otel zincirini yaratacaktı. İki grubun portföyünde toplam 16.300 otel mevcut.

Portföyünde 22 marka bulunduran Choice Hotels, Comfort, Sleep Inn, Quality Inn, Clarion, Rodeway Inn ve EconoLodge gibi markalarıyla ağırlıklı olarak ekonomi, orta ve üst orta segmentte yarışıyor.

Wyndham ise Ramada, Days Inn, Super 8, Travelodge, La Quinta ve Wyndham Garden gibi ekonomi, orta ve üst orta segmente oynayan 24 markaya sahip.

Benzer Haberler