Ana sayfa » Güncel » Ünlü Cruise Şirketi Royal Caribbean’ın CEO’su değişiyor
Ünlü Cruise Şirketi Royal Caribbean'ın CEO'su değişiyor

Ünlü Cruise Şirketi Royal Caribbean’ın CEO’su değişiyor

Ünlü cruise şirketi Royal Caribbean Group, bugün şirketin 33 yıllık CEO’su Richard Fain’in 3 Ocak 2022’de CEO’luk görevinden ayrılmaya karar verdiğini duyurdu.


Fain’in yerine grubun CFO’su Jason Liberty atandı. Fain, Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine devam edecek.


Fain’in görev süresi boyunca Royal Caribbean, bir kruvaziyer tatilinde mümkün olanın sınırlarını ısrarla zorladı ve her yeni nesil kruvaziyer gemisiyle sunduğu yeniliklerle ünlendi. Bu yenilikler arasında, paraşütle atlama ve sörf simülatörleri, buz pateni pistleri, çarpışan arabalar ve tırmanma duvarları gibi gemideki aktivite imkanları sayılabilir.


Yeni CEO Liberty ise, Royal Caribbean Group’a 2005 yılında katıldı ve 2013 yılında CFO olmadan önce çeşitli finansal, stratejik ve operasyonel rollerde görev yaptı.


Şirket ayrıca Liberty CEO rolünü üstlendiğinde Naftali Holtz’un CFO olacağını duyurdu. Holtz şu anda Royal Caribbean Group’un kurumsal, sermaye ve gelir planlaması ve analizi, dağıtım planlaması, risk yönetimi ve hazineden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yapıyor.


Richard Fain şunları söyledi:


“Başarımızın gerçek itici güçleri olan Royal Caribbean Group çalışanlarına hayranlığımı ve takdirimi ifade edecek hiçbir kelime yok; ve bu uzun sürdürülebilir büyüme dönemi boyunca iyi ve kötü zamanlarda Yönetim Kurulu’nun desteği ve rehberliği için derin takdirimi sunuyorum.”


“Yöneticilerimizin derinliği ve işimize yönelik olumlu görünüm göz önüne alındığında, bu, kenara çekilip Jason’ın devralması için uygun bir zaman. Jason, şirketin başarılarının ve performansının her yönüyle ayrılmaz bir parçası olan çok yönlü ve stratejik bir lider”

Benzer Haberler