Ana sayfa » Güncel » İşler: Tesisleri açmak kapalı kalmaktan evla

İşler: Tesisleri açmak kapalı kalmaktan evla

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), İzmir’deki ilk güvenli turizm sertifikalı konaklama tesisi olan Ege Palas Oteli’ni plaketle ödüllendirildi. Ege Palas Oteli yöneticilerini kutlayan ETİK Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Sektör olarak zor bir dönemden geçerken konaklama tesislerini açmak kapalı kalmaktan çok daha evla” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın “Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı” kapsamında güvenli turizm sertifikası alan konaklama tesisi sayısı artıyor. Ege Palas Oteli, program kapsamında İzmir’deki ilk sertifikalı konaklama tesisi olurken başvuran tesis sayısı 54’e, belgelendirilen tesis sayısı 22’ye yükseldi.

ETİK üyesi Ege Palas Oteli’nin plaketle ödüllendirildiği törene İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler ve gazeteciler katıldı. Törende Ege Palas Genel Müdürü Murat Ağbaba, Mali İşler Müdürü Vahit Akan, Satınalma Müdürü Sedat Özger ile departman yöneticileri ve otelin tüm personeli hazır bulundu.

Ne kadar çok tesis bu belgeyi alırsa İzmir turizmi için o kadar faydalı olacak

Güvenli turizm sertifikasının belirlenen yaklaşık 150 kritere uygunluğun denetlenmesi sonucu verildiğini hatırlatan Murat Karaçanta, Ege Palas’ın İzmir’de bu sertifikayı alan ilk tesis olmasının gururlandırdığını söyledi. Karaçanta, “32 konaklama tesisiyle 43 yeme içme tesisinin belgelendirme süreci devam ediyor. İnşallah onlar da alacak. Ne kadar çok tesis bu belgeyi alırsa İzmir turizmi için o kadar faydalı olacak” dedi.

ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, koronavirüs pandemisiyle mücadele edilirken turizm ve konaklama sektörünün zor bir dönemden geçtiğini söyledi. Ege Palas Genel Müdürü Murat Ağbaba’ya ETİK’in plaketini veren İşler, “Böyle bir dönemde konaklama tesislerini açmak kapalı kalmaktan çok daha evla. İzmir’de bir ilki gerçekleştirdiniz, önder oldunuz, emsal oluşturdunuz. Yönetiminizi ve tüm özverili personelinizi kutluyorum” diye konuştu.

Ege Palas Oteli Genel Müdürü Murat Ağbaba, sertifikalandırılma sürecinde verdiği destek ve katkılar için üyesi oldukları ETİK’e ve Başkanı Mehmet İşler’e teşekkür etti. Plaketle ödüllendirilmelerinden onur ve gurur duyduklarını belirten Ağbaba, “İzmir’de sertifikayı alan ilk tesis olmamız personelimizin başarısı. Çok büyük emekleri var. Büyük güç sarf ettiler. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Benzer Haberler