Ana sayfa » Güncel » GASTROANTEP bugün başlıyor

GASTROANTEP bugün başlıyor

2015 yılında UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağı’na (Unesco Creative Cities Network) Türkiye’den gastronomi alanında dahil olan ilk şehir olan Gaziantep’in mutfağıyla sahip olduğu kültür mirasını yerelden globale taşımayı hedefleyen Uluslararası GastroAntep Festivali bu yıl COVID-19 Salgını nedeniyle ‘GastroAntep Hasat Günleri’ olarak dijital ortamda yapılıyor.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Valiliği ve Gaziantep’i Geliştirme Vakfı (GAGEV) koordinasyonunda, İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA) iş birliği içinde bu yıl 3. kez düzenlenen ‘GastroAntep Hasat Günleri’nde; yerli yabancı şefler, gastronomi profesyonelleri, Türkiye’nin önemli yatırımcıları ve gurmelerinin yanı sıra ulusal ve uluslararası gazeteci olmak üzere çok sayıda yerli-yabancı basın yer alacak.

Ünlü şeflerin katılımıyla hasatlar, workshoplar, paneller ve oturumların düzenleneceği ‘Gastroantep Hasat Günleri’ Gastroantep sosyal medya hesapları ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gastroantep resmi WEB sitelerinden canlı yayınlarla takip edilebilecek.


Gastroantep Hasat Günleri bugün Antepfıstığı hasatı ve Şire yapımıyla başlıyor. İki gün boyunca yerli ve yabancı ünlü şeflerin katılımlarıyla workshoplar; “Gastronomi’de Kadın Girişimciliği”, “Gastronomide Yerel Coğrafya’nın Önemi”, “Gastroekonomi Perspektifinden Tarımsal Üretim”, “Otellerde Yöresel Yemek Günlerinin Turizme Katkısı”, “Gaziantep Mutfağı’nda Markalaşmanın Önemi”, “Bölgesel Ürünlerin Zincir Marketler Adaptasyonu” başlıkları ile alanında uzman katılımcılarla paneller ve sektörün önde gelen temsilcilerinin yer alacağı oturumlar gerçekleşecek.

Benzer Haberler