Ana sayfa » Türkiye » İstanbul’da tekne düğünleri ve açık hava etkinlikleri yasaklandı

İstanbul’da tekne düğünleri ve açık hava etkinlikleri yasaklandı

İstanbul İl Hıfzıssıhha Kurulu 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren teknelerde yapılan düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinlikler ile açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklerin yasaklandığını duyurdu.


Kurulun açıklamasında şöyle denildi:


Gelinen aşamada başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınan tedbirlere yeterince riayet edilmemesinin hastalığın yayılım hızını artırması ve toplum sağlığını riske atması nedeniyle;


1- Kültür ve Turizm Bakanlığı ve/veya İstanbul Valiliği Günübirlik Deniz Turizmi Kurulunca belgelendirilen ve deniz turizmi hizmetinde gezi, spor, eğlence amaçlı olarak faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında, gezi, tur ve restoran teknelerinde, ticari yatlarda, Şehir Hatları işletmesi, Turyol, Dentur, Avrasya, Mavi Marmara vb işleticiler tarafından gezi, spor, eğlence amaçlı olarak deniz turizmi hizmetinde faaliyet gösteren deniz turizm araçlarında; düğün, nikah, sünnet düğünü, kına gecesi, nişan vb. etkinliklere hiçbir surette kesinlikle müsaade edilmeyecektir.


2- Açık alanlarda yapılacak; konser, gösteri, festival vb. etkinliklere 12.09.2020 tarihinden itibaren hiçbir surette kesinlikle müsaade edilmeyecektir. (karar daha sonra 14 Eylül olarak değiştirildi)


Uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılması,


Kararları alınmıştır.

Benzer Haberler