Ana sayfa » Güncel » Accor, Her Şey Dahil Pazarında Genişliyor
Accor, 2022'nin İlk Yarısında 85 Yeni Otel Açtı

Accor, Her Şey Dahil Pazarında Genişliyor

Fransız otel grubu Accor, çok markalı Her Şey Dahil Koleksiyonunun lansmanı ile her şey dahil pazarındaki genişlemesini hızlandırdığını duyurdu.


Rixos markasının başarısı üzerine inşa edilen plana göre Accor’un hızla büyüyen bu segmentte hizmet veren otel sayısı iki katına çıkacak.


Accor, 2016 yılında Her Şey Dahil segmentini geliştirmek için Rixos Hotels’in kurucusu Fettah Tamince ile ortak girişime başladı. Rixos’un son 5 yılda ağını üçe katlaması ile ortaklığın büyük bir başarı olduğu kanıtlandı.


Rixos, lüks her şey dahil segmentinde lider bir küresel oyuncu olarak Türkiye, Orta Doğu ve Orta Asya’da faal 24 oteli ve 10.000’den fazla odası ile beraber yine geliştirilmekte olan 14.000’den fazla odaya sahip 26 oteli ile pazar lideri konumunda.


Accor, Rixos’un başarısını temel alarak, Fairmont, Sofitel, Pullman, Swissôtel ve Mövenpick gibi lüks ve premium markalarını Koleksiyona dahil ederek her şey dahil teklifini önemli ölçüde genişletiyor. Amaç, Her Şey Dahil Koleksiyonunun genişletilmesi için bu markaların kilit hedef pazarlardaki gücünden ve görünürlüğünden yararlanmak.


Her şey dahil konseptinin uluslararası genişlemesi, Avrupa, Orta Doğu Afrika, Türkiye, Asya ve Orta Amerika ve Karayipler’de merkezlenecek. Bu coğrafyalar, her şey dahil segmentte umut verici büyüme potansiyelleri ve bu markaların hedef pazarlardaki gücü nedeniyle seçildi.


Koleksiyon portföyünün önümüzdeki 5 yıl içinde 100’den fazla her şey dahil tatil köyüne ulaşması hedefleniyor.


Her şey Dahil Koleksiyonun bu yıl önemli açılışları olacak. Rixos Gulf Hotel Doha ve Rixos Qetaifan Doha Katar’daki FIFA Dünya Kupası için zamanında açılacak. Ayrıca bu yılın ilerleyen günlerinde Her Şey Dahil Koleksiyonundaki Rixos markalı olmayan ilk tesis olan Swissôtel Sharm El Sheikh de açılıyor.


Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince şunları söyledi:


“Rixos’un Accor portföyünün bir parçası olarak beş yılda elde ettiği başarıdan inanılmaz gurur duyuyorum. Accor ve Rixos birlikte, birbirlerinin uzmanlığını tamamlıyor ve Her Şey Dahil Koleksiyon, sektördeki pozisyonlarını hızlandırmanın bir sonraki adımı. Bu yeni girişim, her şey dahil konaklama talebinin bundan daha güçlü olamayacağı bir zamanda ortaya çıkıyor ve şimdi bu olumlu gidişatı kullanmanın tam zamanı. Bu genişleyen marka portföyüyle Accor ile ortaklığımı sürdürmekten heyecan ve mutluluk duyuyorum.”

Accor Lifestyle & Entertainment CEO’su Gaurav Bhushan şunları ekledi:

“Covid sonrası seyahat pazarı, tatil amaçlı konaklamalar için yenilenen bir arzuya tanık oluyor. Accor’un bu pazardaki en hızlı büyüyen segment olan her şey dahil segmentini ikiye katlama ve Rixos ile başarısını artırma yönünde aldığı stratejik karar, bu fırsatı değerlendiriyor. Yeni lüks ve premium Her Şey Dahil Koleksiyon, otel sahipleri için görünürlüğü ve kattığımız değerin gücünü artırırken iş modelimizi de güçlendiriyor.”

Benzer Haberler