Ana sayfa » turizmteknolojihaberleri » Google, Seyahatler için Yeni Özellikler Ekledi
Google, Seyahatler için Yeni Özellikler Ekledi

Google, Seyahatler için Yeni Özellikler Ekledi

Arama motoru Google, tüketicilerin seyahatlerini planlamasına yardımcı olacak yeni özellikleri kullanıma sunuyor.


Google Flights’ta kullanıcılar artık önümüzdeki üç ila altı ay içinde belirli iki şehir arasındaki uçak fiyatlarını takip edebilecek. Sistem, normalden daha düşük bir ücret tespit ettiğinde, kullanıcıya e-mail yoluyla uyarı gönderilecek.


Google ayrıca arabayla çıkılan seyahatlerle ilgili araçlarını da güncelliyor. Artık kullanıcılar, aramayı birkaç saatlik sürüş mesafesindeki yerlere daraltmak için “Yakınları keşfet” seçeneğini kullanabilecek. Seçilen destinasyon tıklanarak o destinasyonda görülecek ve yapılacak şeyler, ortalama otel fiyatları ve aylık hava durumu verileri hakkında bilgi alınabilecek.


Otel seçme fonksiyonu açısından da Google’ın yenilikleri var. Haritadaki yeni ilgi katmanları ile kullanıcılar şehrin hangi bölgesinin yemek, alışveriş veya gezi için en fazla seçeneğe sahip olduğunu hızlı bir şekilde görebilecek.


Belirli bir konuma yakın olan konaklama seçeneklerini görmek isteyenler için de Google’ın yeni bir çözümü var. Artık kullanıcı otel veya kiralık yazlık arama çubuğuna ilgili konumu girebiliyor ve yürüyerek veya arabayla 15 veya 30 dakikalık bir yolculuk içindeki tesisleri görebiliyor.


Yine seyahat severler ilgilendikleri tesisleri takip etmek için artık herhangi bir oteli veya kiralık tatil evini kaydedebilecek ve böylece seyahat planlamalarına kaldıkları yerden devam edebilecekler.

Benzer Haberler