Ana sayfa » Aktüel » Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 müfettiş alımı yapacak
6 İle İl Kültür ve Turizm Müdürleri Atandı

Kültür ve Turizm Bakanlığı 20 müfettiş alımı yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözlü sınav ile yaklaşık 20 müfettiş ile başmüfettiş alımı yapacak.

Bakanlık, 26 Mart 2020 tarihi itibariyle genel bütçe kapsamındaki kamu idarelerine mesleğe özel yarışma sınavıyla giren ve belirli bir yetiştirme programı sonrasında yeterlilik sınavına tabi tutulanlar arasından naklen en fazla 20 müfettiş ve başmüfettiş alımı yapacak.

Başvuruları 22 Mayıs mesai bitiminde tamamlanacak olan alımlara ilişkin sözlü sınav 8-12 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Adaylar başvurularını Hacı Bayram Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi (Eski Sayıştay Binası), No: 4, A Blok, Ulus-Altındağ/Ankara adresindeki Bakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığının hizmet binasına şahsen ya da Başkanlığın teftiskurulu@ktb.gov.tr adresinden elektronik posta yolu ile yapabilecek.

Adayların müfettiş, denetçi ve kontrolör kadrolarında, yardımcılık ya da stajyerlikte geçen süreler de dâhil olmak üzere en az 5 yıl görev yapmaları ya da bu çalışma süresine sahip olmak kaydıyla bu unvanları daha önce hak etmiş olmaları gerekiyor.

Bakanlığa bağlı Teftiş Kurulu Başkanlığı yeterli başvurunun olmaması veya sözlü sınavda başarılı olan sayısının az olması durumunda, sadece başarılı olanların naklen alım işlemlerine başlanacağını duyurdu. Boş kalan kadrolara ise 31/12/2020 tarihine kadar tekrar başvuru ve sınav usulüyle kadro durumuna göre naklen alım yapılabilecek.

Kaynak: Turizm Bakanlığı

Benzer Haberler