Ana sayfa » Havayolları » Lufthansa Haziran’da 130 destinasyona uçmayı planlıyor
Lufthansa, İtalyan ITA'dan hisse almak için resmi teklifini yaptı

Lufthansa Haziran’da 130 destinasyona uçmayı planlıyor

Lufthansa Grubu, Haziran sonu itibariyle dünya genelinde 130’dan fazla destinasyona haftalık 1.800 uçuş yapmayı planlıyor.

Grubun İcra Kurulu Üyesi Harry Hohmeister şunları söyledi:


“Hazirandaki programımız ile havacılık altyapısının yeniden canlandırılmasına önemli bir katkı sağlıyoruz. İnsanlar tatil ya da iş amaçlı olarak tekrar seyahat etmek istiyor. Bu yüzden hizmetlerimizi önümüzdeki aylarda kademeli olarak genişletmeye ve Avrupa’yı birbiriyle ve dünyayla buluşturmaya devam edeceğiz “


Grup, Haziran ayının ilk yarısı itibariyle Frankfurt kalkışlı olarak Hannover, Malorca, Sofya, Prag, Billund, Nice, Manchester, Budapeşte, Dublin, Riga, Krakow, Bükreş ve Ukrayna’nın başkenti Kiev’e uçmayı planlıyor.


Yine Haziranın ilk yarısında Münih kalkışlı Münster, Stylt, Rostock, Viyana, Zürih, Brüksel ve Malorca uçuşları yapılacak.


Lufthansa grubu mayıs itibariyle New York, Chicago, Sao Paulo, Tokyo ve Bangkok olmak üzere 5 Avrupa dışı uzun mesafeli destinasyona uçuyor. Haziranın ilk yarısında bunlara Frankfurt ve Münih kalkışlı 14 yeni rota ekleyecek. Bu destinasyonlar ise: Frankfurt’tan Toronto, Mexico City, Abuja, Port Harcourt, Tel Aviv, Riyad, Bahreyn, Johannesburg, Dubai, Mumbai (Bombay) ve Münih’ten Chicago, Los Angeles, Tel Aviv olacak


Gruba bağlı diğer havayollarından Austrian Airlines operasyonlarına 7 Haziran’a kadar ara vermişti, Haziranda tekrar başlama kararı henüz tartışılıyor. SWISS ise Akdeniz destinasyonlarının yanısıra Paris, Brüksel, Moskova gibi Avrupa uçuşlarıyla beraber Zürih kalkışlı New York JFK, Chicago, Singapur, Bangkok, Tokyo, Mumbai, Hong Kong ve Johannesburg uçuşlarına Haziran ayında başlamayı planlıyor.


Brussels Airlines 15 Haziran itibariyle limitli sayıda uçuşla faaliyetine geri dönecek. Eurowings ise kademeli olarak İspanya, Yunanistan, Portekiz, Hırvatistan gibi Akdeniz ülkelerinde 15 yeni destinasyonu uçuş ağına ekliyor.

Kaynak: Lufthansa

Benzer Haberler